Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 22d. 14:19 , atnaujinta: 2016 rugsėjo 22d. 14:31

„Vilniaus energija“ nepagrįstai gavo 24,3 mln. eurų – jie bus grąžinti vartotojams

Uždaroma Vilniaus trečioji termofikacinė elektrinė (VE-3), kuri nebebus naudojama šilumai gaminti.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / „Vilniaus energija“

Prancūzijos koncerno „Veolia“ valdoma didžiausia Lietuvoje šilumos tiekėja bendrovė „Vilniaus energija“ 2012–2014 metais nepagrįstai gavo 24,3 mln. eurų viršpelnio.

Tai ketvirtadienį paskelbė įmonės reguliuojamos veiklos auditą atlikusi Kainų komisija.

Kaip šią sumą grąžinti šilumos vartotojams, bus sprendžiama artimiausiame posėdyje, BNS sakė komisijos pirmininkė Inga Žilienė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos pirmininkė Inga Žilienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos pirmininkė Inga Žilienė

Komisija ketvirtadienį pranešė baigusi UAB „Vilniaus energija“ 2012–2014 m. reguliuojamos veiklos sąnaudų patikrinimą ir nustačiusi, kad šiuo laikotarpiu bendrovė nepagrįstai į šilumos kainas įtraukė daugiau kaip 24,30 mln. Eur.

Planuojama, kad nauja mažesnė UAB „Vilniaus energija“ šilumos kaina bus patvirtinta ir įsigalios 2016 m. gruodžio 1 d., teigiama komisijos pranešime.

Kam pinigus leido „Vilniaus energija“?

Tarp nepagrįstų sąnaudų yra ne tik permokėtos lėšos biokurui įsigyti, bet ir išlaidos darbo užmokesčiui, reprezentacijai, konsultacinėms paslaugoms, labdarai ir kt.

Komisija, atlikdama patikrinimą, nustatė, kad UAB „Vilniaus energija“ už biokurą permokėjo 3,4 mln. Eur, taip nepagrįstai padidindama šilumos kainą vilniečiams. Konkurencijos taryba už veiksmus, ribojusius konkurenciją biokuro tiekimo rinkoje, UAB „Vilniaus energija“ yra skyrusi daugiau kaip 19 mln. Eur. baudą.

UAB „Vilniaus energija“ iš prekybos apyvartiniais taršos leidimais (ATL) 2012–2014 m. gavo 4,67 mln. Eur ir atitinkamai turėjo sumažinti šilumos kainą, bet to nepadarė.

Šilumos vartotojams taip pat nepagrįstai teko apmokėti ir 1,2 mln. Eur sumą, kuri buvo investuota į bendrovės valdomą elektros ūkį ir su šilumos tiekimu neturi nieko bendro.

UAB „Vilniaus energija“ taip pat nepagrįstai skyrė lėšas: darbo užmokesčiui ir išeitinėms išmokoms – 3,3 mln. Eur; konsultacinėms paslaugoms – 2,26 mln. Eur; reprezentacijai (klientai ir renginiai) – 1,09 mln. Eur; narystei asociacijose – 0,44 mln. Eur; socialinei paramai (maitinimas, sporto veikla ir pan.) – 0,4 mln. Eur; labdarai (švietimo, ugdymo įstaigos ir pan.) – 0,29 mln. Eur; kelionėms – 0,15 mln. Eur; reklamai žiniasklaidoje – 0,12 mln. Eur.

Visais įmanomais būdais trukdė tyrimui

VKEKK, aiškindama, kodėl „Vilniaus energijos“ patikrinimas truko ilgiau nei metus, tvirtina, kad bendrovė neteikė visų patikrinimui reikalingų duomenų, neleido susipažinti su dokumentais, nebendradarbiavo ir visais įmanomais būdais vilkino patikrinimą, įskaitant neįsileidimą į patalpas.

„Primename, kad už tokius veiksmus, t. y. reguliuojamos veiklos sąlygų pažeidimą, VKEKK UAB „Vilniaus energija“ skyrė įspėjimą bei 600 tūkst. Eur baudą, už trukdymą tikrinimo komisijai bendrovės vadovams buvo surašyti du administracinių teisės pažeidimų protokolai.

Taip pat buvo nustatyta, kad tikrinamuoju laikotarpiu UAB „Vilniaus energija“ VKEKK teikė tikrovės neatitinkančią, melagingą informaciją ir tai suponavo prielaidas taikyti vartotojams neteisingą šilumos kainą. Susidariusi situacija dar kartą patvirtino būtinybę suteikti VKEKK papildomus įstatyminius įgaliojimus atliekant reguliuojamų ūkio subjektų patikrinimus – VKEKK dar šių metų pavasarį Seimui pateikė atitinkamų įstatymų pataisas“, – teigiama komisijos pranešime.

„Vilniaus energijos“ atstovas Nerijus Mikalajūnas komisijos sprendimo nekomentavo.

„Turime daug argumentų, bet juos pateiksime po rinkimų“, – BNS teigė jis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką