Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus ir Kauno šilumos ūkio projektais susidomėjo 18 pareiškėjų iš 8 valstybių

„Lietuvos energija“
„Lietuvos energijos“ nuotr. / „Lietuvos energija“
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybės valdoma energetikos įmonių grupė „Lietuvos energija“, rengianti partnerių, suinteresuotų kartu plėtoti naujų kogeneracinių elektrinių projektus Vilniuje ir Kaune, atranką, gavo 18 paraiškų iš 8 valstybėse įsikūrusių juridinių subjektų, ir artimiausiu metu įvertins, ar visos paraiškos atitinka išankstinės atrankos kvalifikacinius kriterijus, teigiama „Lietuvos energijos“ pranešime spaudai.

Pirmajame konkurso etape paraiškas iki spalio 19 d. galėjo teikti visi juridiniai asmenys, atitinkantys viešai paskelbtus išankstinės atrankos kvalifikacinius kriterijus. Artimiausiu metu bus įvertinti pateikti patikimumą (reputaciją, atitikimą įstatymams), finansinį pajėgumą įrodantys ir kiti dokumentai.

„Paraiškų teikimo laikotarpis buvo intensyvus – potencialiems partneriams buvo teikiami atsakymai į visus kilusius klausimus. Partnerių atrankoje siekiame atrinkti tik tuos potencialius partnerius, kuriems būtų suteikta galimybė investuoti į numatomas steigti Elektrinių projektų bendroves ir valdyti iki 49 procentų Elektrinių bendrovių kapitalo. Tuo tarpu rangos paslaugas siūlančios bendrovės, galėtų prisijungti vėliau vykdant elektrinių statybai reikalingus pirkimus“, – teigia „Lietuvos energijos“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius dr. Dalius Misiūnas.

Partnerių atrankoje siekiame atrinkti tik tuos potencialius partnerius, kuriems būtų suteikta galimybė investuoti į numatomas steigti Elektrinių projektų bendroves ir valdyti iki 49 procentų Elektrinių bendrovių kapitalo.

Tarp paraiškas pateikusių potencialių partnerių yra bendrovių, kurių patirtis plėtojant analogiškus projektus pasaulyje neabejotinai leistų užtikrinti sėkmingą projektų įgyvendinimą.

Antrajame konkurso etape kriterijus atitikusiems konkurso dalyviams bus pateikta „Lietuvos energijos“ siūloma projektų teisinė ir ekonominė struktūra, verslo vertinimo prielaidos ir kita reikšminga informacija, reikalinga konkurso pasiūlymams rengti. Kitame etape bus vykdomas dialogas, sudarant galimybę potencialiems partneriams komentuoti ir teikti pasiūlymus konkurso sąlygoms, parengtoms prielaidoms ir kt. dokumentams. Pateikus konkurso pasiūlymus ir juos įvertinus, su geriausiai projekto tikslus atitinkančius pasiūlymus pateikusiais partneriais bus vykdomos konsultacijos ir galiausiai pasirašomos bendradarbiavimo sutartys. Planuojama geriausiai projekto tikslus atitinkančius pasiūlymus pateikusius partnerius atsirinkti iki šių metų pabaigos.

informacija
LIETUVOS ENERGIJOS GAMYBA, AB
Vadovas: Eglė Čiužaitė Darbuotojų sk.: 397 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką