Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus mokyklos šilumos lauks iki lapkričio – nuspręsta pataupyti dėl rudens atostogų

Brangus šildymas
BFL nuotr. / Brangus šildymas
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo sekmadienio, spalio 19 dienos, Vilniaus mieste pradedamas šildymo sezonas. Pirmieji šiltais radiatoriais galės džiaugtis vaikų darželiai ir sveikatos įstaigos, nuo trečiadienio – ir daugiabučių gyventojai. Tačiau mokyklose šildymo sezoną ketinama atidėti dar dviem savaitėms, kadangi paskutinę spalio savaitę moksleiviai atostogaus, o kitą ketinama pataupyti.

Orams vėstant vilniečių būstuose ir įstaigose pradedamas šildymo sezonas. Jau nuo sekmadienio šiluma pasieks ikimokyklinio ugdymo ir sveikatos įstaigas, nuo trečiadienio bus pradėta tiekti į daugiabučius. Namus ketinama pradėti šildyti per penkias darbo dienas, tiek laiko paprastai prireikia, kad šiluma palaipsniui pasiektų visus daugiabučius ir komercinius objektus.

Mokyklas šildys po dviejų savaičių

Daugiabučių gyventojai šildymą savo namuose galėjo pradėti ir anksčiau savo iniciatyva, tam tereikėjo administratoriams ar bendrijų pirmininkams informuoti apie tokį norą šilumos tiekėją.

Šilumos sezonas skelbiamas, kai vidutinė trijų parų oro temperatūra siekia mažiau nei 10 laipsnių šilumos.

Šilumos sezonas skelbiamas, kai vidutinė trijų parų oro temperatūra siekia mažiau nei 10 laipsnių šilumos.

Tačiau mokykloms, net jeigu jose ir šalta, teks dar pakentėti. Nuo spalio 27-osios moksleiviams prasideda rudens atostogos, todėl nuspręsta pataupyti ir savaitę klases palikti be šilumos.

„Kalbėjome su Švietimo departamento direktoriumi, o jis tarėsi su mokyklų vadovais. Ir tai nebuvo mūsų departamento sprendimas, o būtent jų, kad galime pataupyti. Ten, kur yra maži vaikai – darželiuose, šildymas pradedamas, o mokyklų, kadangi po savaitės savaitę mokinių nebus, nėra tikslinga šildyti. Prieš atostogų pabaigą šildymas bus įjungtas, kad vaikai ateitų į šiltas klases“, – 15min.lt sakė Vilniaus savivaldybės Aplinkos ir energetikos departamento direktorius Virginijus Dastikas.

Skolos – 63 mln. Lt

Kiek pavyks sutaupyti, anot V.Dastiko, pasakyti sunku, kadangi viskas priklausys nuo orų. Jeigu temperatūra bus aukštesnė, sutaupymas bus nežymus, bet jeigu termometrai rodys gerokai žemiau nulio – suma susidarys didesnė.

Šiuo metu Vilniaus skolos šilumą tiekiančiai „Vilniaus energijai“ yra išties įspūdingos. Vien už švietimo įstaigas miestas skolingas 33 mln. Lt, bendrai – 63 mln. Lt.

Visos miesto švietimo, sveikatos įstaigos parengtos šildymo sezonui. Daugiabučiai, kuriuos prižiūri administratoriai, taip pat parengti. Vilniaus savivaldybei informacijos apie pasirengimą neteikia tik gyventojų bendrijos, tačiau paprastai su jomis problemų irgi neiškyla.

informacija
VILNIAUS ENERGIJA, UAB
Vadovas: Alexander Husty Darbuotojų sk.: 42 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką