TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus politikai įvertins ir nustatys sostinės šilumos ūkio plėtros galimybes

Dangaus skliaute – rūkstančių kaminų piešiniai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Vilniaus energijos“ katilinė
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto savivaldybė pritarė, kad būtų sudaryta darbo grupė, kuri įvertins ir nustatys Vilniaus miesto šilumos ūkio plėtros galimybes ir prioritetus bei įgyvendinimo priemones. Kaip skelbia Vilniaus savivaldybė, keliamas tikslas sumažinti šilumos kainą, didinti šilumos gamybą iš atsinaujinančių energijos išteklių, skatinti vietinės elektros energijos gamybą, naudojant elektros ir šilumos gamybos kogeneraciją, stebėti, kad būtų įgyvendinti Vyriausybės strateginiai planai 2014-2021 metams.

Darbo grupę sudarys atstovai iš tarybos frakcijų, akcinės bendrovės „Vilniaus šilumos tinklai“ ir Vyriausybės. 

Vilniaus miesto savivaldybė primena, kad dar spalį dalyvaujant ministrui pirmininkui Algirdui Butkevičiui ir Vilniaus miesto merui Artūrui Zuokui, įmonės „Lietuvos energija“ vadovas Dalius Misiūnas ir bendrovės „Vilniaus šilumos tinklai“ direktorius Arūnas Keserauskas pasirašė ketinimų protokolą, kuriame apibrėžti pagrindiniai bendradarbiavimo principai įgyvendinant Vilniaus termofikacinės elektrinės Nr. 3 (toliau – TE-3) konversijos į vietinį kurą arba alternatyvios kogeneracinės jėgainės, kūrenamos vietiniu kuru, statybos projektą.

Tai bus didžiausias šilumos gamintojas Vilniaus mieste, pagaminantis 40-45 proc. visos Vilniuje centralizuotai suvartojamos šilumos energijos. Įgyvendinus šį projektą šiluma vilniečiams nuo dabartinių kainų turėtų sumažėti iki 25 proc., o gaminama elektra būtų konkurencinga ir pardavinėjama rinkos kainomis, vartotojams nedidinant elektros energijos tarifo.

Pagal Europos Parlamento ir Tarybos 2010 metų lapkričio 24 dienos direktyvą 2010/75/ES dėl pramoninių išmetamų teršalų (taršos integruotos prevencijos ir kontrolės), nuo 2016 m. sausio 1 d. dideliems kurą deginantiems įrenginiams įsigalios naujos, daug griežtesnės išmetamų į aplinkos orą teršalų ribinės vertės. Tačiau šių metų gruodį Europos komisija nustatė pereinamąjį laikotarpį, skirtą įgyvendinti Europos Sąjungos direktyvoje numatytus taršos mažinimo reikalavimus. Tai reiškia, kad Vilniaus termofikacinės elektrinės Nr. 2 ir rajoninė katilinė Nr. 8 palaipsniui turės būti pritaikytos prie naujų aplinkosaugos reikalavimų iki 2020 metų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką