Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus savivaldybė už šilumą „Vilniaus energijai“ moka grašius – per metus skola išaugo 14 mln. Lt

„Vilniaus energija“
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / „Vilniaus energija“ gali sau leisti sostinę keletą metų šildyti skolon.
Šaltinis: 15min
0
A A

Į gilią finansinę duobę įkritusi Vilniaus savivaldybė vis labiau įsiskolina ir šilumą miestui tiekiančiai „Vilniaus energijai“. Skolos šiai bendrovei per metus išaugo 14 mln. Lt ir dabar siekia apie 50 mln. Lt.

Vilniaus savivaldybė suskaičiavo, kad šiuo metu administracijos ir jai pavaldžių biudžetinių staigų skola „Vilniaus energijai“ yra apie 48,17 mln. Lt. Prieš metus ji buvo beveik 14 mln. Lt mažesnė – 34,77 mln. Lt.

„Vilniaus energijos“ skaičiai dar įspūdingesni – jos atstovų teigimu, miesto savivaldybė yra skolinga net 52,9 mln. Lt, kai tuo tarpu visų sostinės gyventojų skola šiuo metu siekia 30,5 mln. Lt.

Savivaldybė ginasi už tiekiamą šilumą šiek tiek mokanti. Kiek – nepatikslina. 

Esą įsiskolinimai išaugo dėl kitų priežasčių. Visų pirma, kad Vyriausybė kompensacijoms už šildymą ir karštą vandenį skyrė nepakankamai lėšų. Pernai kompensacijoms reikėjo 24,4 mln. Lt, šiemet suplanuota išleisti tam 20,317 mln. Lt.

Vilniaus energijos“ skaičiai dar įspūdingesni – jos atstovų teigimu, miesto savivaldybė yra skolinga net 52,9 mln. Lt, kai tuo tarpu visų sostinės gyventojų skola šiuo metu siekia 30,5 mln. Lt.

Taip pat buvo pasirašyta trišalė sutartis, pagal kurią Vilniaus savivaldybės administracijos skola bendrovei „City Service“ už mokykloms ir darželiams teikiamas paslaugas perleista „Vilniaus energijai“. Esą toks skolos perleidimas yra galimas pagal Civilinį kodeksą.

Vilniaus meras Artūras Zuokas 15min.lt yra sakęs, kad miesto finansinė situacija yra sudėtinga, todėl tikimasi supratimo dėl skolų. Esą miestas gauna per mažą gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dalį, kuri 2013 m. tesiekia 42 proc., tuo pat metu, kai kitiems Lietuvos miestams liekanti ten surenkama GPM dalis yra kur kas didesnė – Kaune ir Klaipėdoje ji yra per 85 proc.

„Laukiame kitų metų biudžeto, ši Vyriausybė padidino GPM dalį savivaldybei iki 50 procentų, taigi turėtų būti papildomai apie 100 milijonų skoloms dengti, kas leis mažinti įsiskolinimus“, – apie galimybes sumažinti skolas kalbėjo meras.

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos (LŠTA) duomenimis, skolos už tiekiamą šilumą auga gana sparčiai: 2012 metų sausio 1 dieną vartotojai LŠTA priklausančioms įmonėms buvo skolingi daugiau nei 222,4 mln. Lt, o šių metų sausio 1-ąją – 254,2 mln. Lt.

informacija
VILNIAUS ENERGIJA, UAB
Vadovas: Alexander Husty Darbuotojų sk.: 42 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką