Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus savivaldybė vėl skolinasi – „Vilniaus energijai“ turi sumokėti 25,2 mln. eurų

Uždaroma Vilniaus trečioji termofikacinė elektrinė (VE-3), kuri nebebus naudojama šilumai gaminti.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Uždaroma Vilniaus trečioji termofikacinė elektrinė (VE-3), kuri nebebus naudojama šilumai gaminti.
Šaltinis: BNS, 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus miesto savivaldybė turi sumokėti 25,179 mln. eurų Prancūzijos koncerno „Veolia“ valdomai šilumos tiekimo bendrovei „Vilniaus energija“ už savivaldybės ir jos valdomoms įstaigoms tiektą šilumą, nutarė Lietuvos apeliacinis teismas. Dalį šios skolos savivaldybė nusiteikusi padengti pagal trišalę sutartį su šia bendrove ir „Vilniaus vandenimis“, o likusią – įbrisdama į dar vieną skolą.

Lietuvos apeliacinis teismas kovo 16 dieną kiek padidino pirmosios instancijos teismo priteistą sumokėti sumą. Teismas atmetė savivaldybės skundą ir paliko galioti Vilniaus apygardos teismo pernai birželį priimtą sprendimą. Pastarojo teismo sprendimu savivaldybė turėjo per 4 metus sumokėti 23,231 mln. eurų skolą, 1,675 mln. eurų palūkanų ir 271,9 tūkst. delspinigių, tačiau Apeliacinis teismas skolą padidino 1,7 tūkst. eurų iki 23,232 mln. eurų, o bendrą sumą – iki 25,179 mln. eurų.

Skolinsis ir sumokės

„Vilniaus energija“ siekė atgauti iš viso 26,133 mln. eurų, tačiau vėliau atsisakė dalies ieškinio. Savivaldybės skola susikaupė už jai, seniūnijoms, muziejams, darželiams, gimnazijoms, bibliotekoms bei kitoms savivaldybės institucijoms patiektą šilumą ir karštą vandenį.

Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas 15min tvirtino, kad tai yra skola „už buvusio mero darbus“, turėdamas omeny, jog skolinga savivaldybė liko miestui vadovaujant buvusiam merui Artūrui Zuokui. Tačiau pinigai „Vilniaus energijai“ bus sumokėti. „Tai nėra labai netikėtas sprendimas, dėl galimo panašaus savivaldybės teisininkai mus, politikus, ir informavo. Gaila, kad teismai neatsižvelgė į mūsų dėstytus argumentus, kad FNTT vykdo tyrimus dėl taikytos „Vilniaus energijos“ kainodaros, bet sprendimas yra įsiteisėjęs ir mes jį privalome vykdyti“, – teigė V.Benkunskas.

Dalį skolos grąžinti tikimasi pagal trišalę sutartį su „Vilniaus energija“ ir „Vilniaus vandenimis“, nes „Vilniaus vandenims“ „Vilniaus energija“ yra skolinga 8,6 mln. eurų – tai turėtų trečiadienį patvirtinti Vilniaus miesto taryba, tuomet teliks padaryti užskaitą.

„Lieka dar apie 16 mln. eurų, kuriuos „Vilniaus energijai“ turės susimokėti Vilniaus savivaldybės administracija. Dabar administracijos direktorė Alma Vaitkunskienė kalbasi su keliais bankais, kad galėtume pasiskolinti šią sumą ir iki gegužės 29 dienos, kaip numato šilumos tinklų nuomos sutartis, atsiskaityti su „Vilniaus energija“, – sakė V.Benkunskas.

Dabar Alma Vaitkunskienė kalbasi su keliais bankais, kad galėtume pasiskolinti šią sumą ir iki gegužės 29 dienos atsiskaityti su „Vilniaus energija“, – sakė V.Benkunkas.

Pasak vicemero, dar galima būtų ginčytis, tačiau 2002 metais pasirašytoje šilumos ūkio nuomos sutartyje yra nuostata, kad jeigu per du mėnesius nuo nuomos sutarties pabaigos savivaldybė dar turi skolų „Vilniaus energijai“, pradeda kauptis „nežmoniškos palūkanos – 28 proc.“.

Rezervo nebuvo sukaupta

Vilniaus šilumos ūkio nuomos sutartis baigiasi kovo 29 dieną. V.Benkunskas neslėpė, kad kol kas neišspręstų klausimų dėl perdavimo dar yra daug, bet procesas vyksta gana sklandžiai dėl tokių dalykų kaip darbuotojai, technologinių dalykų. Tad šildymo tiekimas į vilniečių namus po kovo 29-osios iki sezono pabaigos tikrai neturėtų nutrūkti.

„Kovo 29-oji bus ta diena, kai perimama įmonė, raktai, darbuotojai pasikeičia uniformas. Vilniaus šilumos tinklai turi papildomai pasiskolinti apie 50 mln. eurų apyvartinėms lėšoms, už kurias reikės perpirkti kuro atsargas, nupirkti vartotojų skolas, nes pagal sutartį tai privalome padaryti, pirmą mėnesį atlyginimus sumokėti. Šiuo metu baigiami sandoriai su bankais dėl šios paskolos“, – teigė V.Benkunskas.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Uždaroma Vilniaus trečioji termofikacinė elektrinė (VE-3), kuri nebebus naudojama šilumai gaminti.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./„Vilniaus energija“

Nuo 2002-ųjų metų, kai šilumos ūkis buvo išnuomotas, Vilniaus šilumos tinklai, V.Benkunsko teigimu, jokio rezervo nekaupė – gaunami pinigai iš turto nuomos buvo išleidžiami kitoms reikmėms: remta „Air Lituanica“, sporto klubams ir t.t. „Rezervo nebuvo sukaupta, todėl dabar turime tokią sudėtingą situaciją, bet išsikapstysime“, – užtikrino vicemeras.

Vilniaus miesto savivaldybė šiuo metu iš „Vilniaus energijos“ siekia atgauti 21,3 mln. eurų skolą. Ši byla dar nagrinėjama teismuose.

Sprendimas dėl 25 mln. eurų skolos „Vilniaus energijai“ turi būti vykdomas, bet dar gali būti skundžiamas Aukščiausiajam Teismui.

informacija
VILNIAUS ENERGIJA, UAB
Vadovas: Linas Samuolis Darbuotojų sk.: 47 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką