Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniečius netrukus pasieks išaugusios sąskaitos už gyvatuką

Vonios radiatorius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vonios radiatorius
Šaltinis: 15min
0
A A

Daugelis sostinės daugiabučių namų gyventojų iš „Vilniaus energijos“ netrukus sulauks gerokai didesnių birželio mėnesio sąskaitų už gyvatukus. Iš tiesų šis mokestis ne už rankšluosčių džiovintuvą, kuris tėra viena cirkuliacijos sistemos dalis. Gyvatuko mokestis imamas už tai, kad name vyksta karšto vandens cirkuliacija, kuri palaiko temperatūrą, neleidžiančią veistis bakterijoms, kad atsukę čiaupus gyventojai iškart gautų karštą vandenį.

Nepastovus gyvatuko mokestis iš dalies priklauso nuo šilumos kainos, bet šįkart yra ir kitų neįprastai padidėjusio gyvatuko mokesčio priežasčių.

Nepastovus gyvatuko mokestis iš dalies priklauso nuo šilumos kainos, bet šįkart yra ir kitų neįprastai padidėjusio gyvatuko mokesčio priežasčių. „Vilniaus energija“ nuo šio mėnesio pradeda taikyti naują tvarką, pagal kurią šilumos kiekį, likusį priskyrus šilumos kiekius karštam vandeniui ruošti  ir karšto vandens temperatūrai palaikyti daugiabučiuose, išdalins apmokėti karšto vandens vartotojams.

Šilumos kiekis, viršijantis normatyvus karšto vandens temperatūros palaikymui (cirkuliacijai), daugiabučiuose gali susidaryti nešildymo sezono metu. Atsirandančius nuostolius, viršijus šilumos energijos normatyvus karšto vandens temperatūros palaikymui (gyvatukui)  bus reikalaujama apmokėti iš vilniečių.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Šildymo kainos
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Šildymo kainos

Ar ne keista, jog Vilniaus apygardos teismas nutartį priėmė pernai žiemą, o bendrovė „Vilniaus energija“ kaip tik dabar, pasikeitus savivaldybės vadovams, nusprendė pateikti „dovanėlę“ vilniečiams – sąskaitas už papildomai suvartotą šilumos energiją, – klausė V.Benkunskas.

„Vilniaus energija“ šią naujovę taikys tuose daugiabučiuose, kuriuose karšto vandens tiekėjas yra sutvarkęs karšto vandens apskaitą, ir namuose, kurių bndraturčiai yra pasirinkę apsirūpinimo karštu vandeniu būdą be karšto vandens tiekėjo. Tuose daugiabučiuose, kuriuose karšto vandens apskaita nėra sutvarkyta, bendrovė sąskaitas ir toliau pateiks namų prižiūrėtojams.

2014 metų gruodžio 3 d. Vilniaus apygardos teismas nutarė, kad namo gyventojai gauna šilumą kaip vartotojai ir kaip savininkai, tad už ją sumoka kaip vartotojai ir kaip namo bendraturčiai, todėl ir atsirandančius nuostolius turi sumokėti patys vartotojai, o ne daugiabučių namų priežiūros įmonės. Tačiau nutarties iki savivaldybių rinkimų šilumos tiekėjas įgyvendinti neskubėjo.

„Ar ne keista, jog Vilniaus apygardos teismas nutartį priėmė pernai žiemą, o bendrovė „Vilniaus energija“ kaip tik dabar, pasikeitus savivaldybės vadovams, nusprendė pateikti „dovanėlę“ vilniečiams – sąskaitas už papildomai suvartotą šilumos energiją. Tai ne kas kita, kaip nešvarūs politiniai žaidimai, dėl kurių kentės vartotojai“, – sako vicemeras Valdas Benkunskas.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Valdas Benkunskas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Valdas Benkunskas

Didelis „gyvatuko“ mokestis  rodo, kad  namo vidaus sistemose, jų reguliavime yra trūkumų, arba  gyventojai netiksliai deklaruoja rodmenis. Pasak vicemero V.Benkunsko, buvusi sostinės valdžia, šilumos gamintojai, daugiabučių namų administratoriai, prižiūrintys šilumos punktus, nekontroliavo procesų šilumos ūkyje, dėl to gyventojai šiandien verčiami mokėti papildomai. „Užtikrinsime, kad ateityje daugiabučių namų šilumos punktų prižiūrėtojai tinkamai vykdytų savo funkcijas ir neleistų šilumos gamintojui pelnytis gyventojų sąskaita“, – sako vicemeras.

Savivaldybė kreipsis į Valstybinė energetikos inspekciją, kontroliuojančią šilumos ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų veiklą, kad atkreiptų dėmesį ir išnagrinėtų priežastis dėl kurių gyventojai turės papildomų išlaidų ir ar nėra pažeisti vilniečių interesai.

informacija
VILNIAUS ENERGIJA, UAB
Vadovas: Alexander Husty Darbuotojų sk.: 39 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką