-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Per 200 sostinės daugiabučių galėtų pasinaudoti parama šildymo sistemų modernizavimui

Būsto energijos taupymo agentūrai (BETA) paskelbus kvietimą teikti paraiškas mažajai renovacijai, sostinės savivaldybės įmonė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) ragina daugiabučių namų savininkus ir bendrijas pasinaudoti šia galimybe ir modernizuoti vidaus šildymo ir karšto vandens sistemas. Planuojantiems įdiegti energinio efektyvumo didinimo priemones numatyta 30 proc. valstybės parama. Paraiškas BETA priima iki šių metų gruodžio 31 d. VŠT duomenimis, per 200 sostinės daugiabučių galėtų pasinaudoti šia parama ir sumažintų savo išlaidas už šildymą daugiau kaip 10 kartų, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Daugiausiai už šildymą žiemą mokantis namas sostinės Žygio gatvėje
Daugiausiai už šildymą žiemą mokantis namas sostinės Žygio gatvėje / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Pasak VŠT Klientų aptarnavimo dep. direktoriaus Lauryno Jakubausko, modernizuoti (automatizuoti) šilumos punktai (ŠP) leidžia sutaupyti apie 15 proc. šilumos energijos, o kartu modernizuota visa pastato vidaus šildymo sistema sutaupo apie 25 proc. šilumos energijos, net jei pastatas nėra renovuotas.

Jo teigimu, nuo šilumos energijos vartojimo efektyvumo priklauso ir sąskaitos už šildymą. Tame pačiame mieste panašaus ploto butuose sąskaitos už suvartojamą šilumos energiją gali skirtis iki 10 kartų.

„Kas mėnesį klientams pateikiame apie 220 tūkstančių sąskaitų už šildymą ir karštą vandenį ir matome, kad šilumos kainų mažėjimas neturi tokios reikšmingos įtakos mokesčiams už mūsų paslaugas, kokią įtaką jiems daro modernių šilumos punktų eksploatacija bei pastatų energetinė kokybė. Aktyviai raginame gyventojus ir jų bendrijas, kurių daugiabučiuose namuose vis dar eksploatuojami seno tipo šilumos punktai ir visa vidaus šildymo sistema, suskubti ir pasinaudoti valstybės parama, skirta šių įrenginių modernizavimui“, – teigia Laurynas Jakubauskas.

VŠT statistika rodo, kad 209 daugiabučiai namai Vilniaus mieste eksploatuoja senus, nusidėvėjusius nemodernius šilumos punktus (ŠP), į kuriuos bendrovė tiekia termofikacinį vandenį pastatų šildymui ir karštam vandeniui paruošti. Seno tipo (elevatoriniai ŠP) automatiškai nepalaiko temperatūros šildymo sistemoje. Eksploatuojant tokio tipo ŠP, nėra galimybės pasirinkti individualaus temperatūrų grafiko. Todėl neįmanoma užtikrinti ekonomiško, komfortiško ir saugaus šildymo sistemos veikimo. Didelę įtaką turi ir vidaus vamzdynų sistemos subalansavimas, papildomai prijungti šildymo prietaisai, ŠP automatizavimo lygis, šio ūkio prižiūrėtojo kvalifikacija ir atsakingumas.

BETA iki šių metų gruodžio 31 d. priims paraiškas daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui. Paraiškas gali teikti daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų valdytojai, savivaldybės energinio efektyvumo didinimo programos įgyvendinimo administratoriai, kiti asmenys, įgalioti daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų. Pagal šį kvietimą planuojantiems diegti energinio efektyvumo didinimo priemones numatyta 30 proc. valstybės parama.

Kaip praneša BETA, valstybės parama bus skiriama ir tokioms priemonėms kaip radiatorių keitimas, termostatinių ventilių įrengimas, vamzdynų keitimas, individualių šilumos apskaitos prietaisų ar šilumos daliklių sistemos įrengimas, išmaniosios apskaitos, kuri nuskaitytų daliklių ir karšto vandens skaitiklių rodmenis butuose, diegimas ir kt.

Daugiau informacijos apie efektyvų šilumos energijos vartojimą – Vilniaus šilumos tinklų leidinyje ir svetainėje, apie paramą šilumos punktų ir šildymo sistemų modernizavimui – BETA tinklapyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius