15min be reklamos
2022 09 28, 10:46

Vokietija neskubės išjungti visų savo AE, kol neišsispręs problemos Prancūzijoje

Vokietija antradienį pareiškė, kad po 2022 metų išlaikys dvi atomines elektrines, jei problemos, dėl kurių buvo sustabdyti branduoliniai reaktoriai Prancūzijoje, liks neišspręstos.
Atominė elektrinė
Atominė elektrinė / 123RF.com nuotr.

Energetikos krizės, kurią sukėlė rusiškų dujų tiekimo mažinimas, akivaizdoje Berlynas kiek anksčiau šį mėnesį jau paskelbė, kad elektrinės liks veikti parengties režimu ir po 2022 m. pabaigos, o ne bus uždarytos, kaip planuota iš pradžių.

Visgi Vokietijos federalinis vicekancleris ir ekonomikos ministras Robertas Habeckas pažymėjo, kad padėtis kaimyninėje Prancūzijoje – pagrindinėje tiekėjoje – „nėra gera ir pastarosiomis savaitėmis gerokai pablogėjo“.

Jis pridūrė, kad Prancūzijos atominės elektrinėse gali būti pagaminta daug mažiau energijos, nei tikėtasi iš pradžių.

„Jei šios prognozės nepasikeis, tai – kaip už energetinį saugumą atsakingas ministras – šiandien turiu pasakyti, kad [dvi elektrinės] greičiausiai liks veikti ir pirmąjį 2023 metų ketvirtį“, – teigė jis.

Prancūzija, kuri ilgą laiką rėmėsi branduoline energija tenkindama savo energetinius poreikius, pati susidūrė su sunkumais, kai dėl korozijos problemų buvo sustabdyti keletas jos reaktorių.

Berlyno sprendimas neišjungti elektrinių, turinčių įtakos dviem iš trijų likusių Vokietijos atominių elektrinių, prieštarauja buvusios kanclerės Angelos Merkel planuotai branduolinės energijos atsisakymo politikai.

Kovo mėnesį atliktas pradinis testavimas nepalankiausiomis sąlygomis parodė, kad likusios AE nebuvo būtinos energetiniam saugumui užtikrinti, todėl buvo padaryta išvada, kad iki metų pabaigos, kaip buvo planuota, jos gali būti laipsniškai išjungtos.

Visgi nuo to laiko elektros rinką sukrėtė Rusijos invazijos į Ukrainą padariniai, o sąskaitos už elektrą iš dalies išaugo dėl to, kad Maskva nutraukė energijos tiekimą Europai.

Pirminis R.Habecko pranešimas, kad AE bus sustabdytos, sukėlė karštas diskusijas, kurios atskleidė nesutarimus valdančiojoje koalicijoje.

R.Habecko Žaliųjų partija, pasisakanti už branduolinės energijos atsisakymą, susidūrė su liberaliosios partijos FDP spaudimu, kad visos trys AE liktų veikti.

Portalui „T-online“ duotame interviu finansų ministras Christianas Lindneris iš FDP aiškiai išreiškė savo reikalavimą, sakydamas, kad „visos trys (atominės elektrinės) turi likti įjungtos į tinklą, kad galėtų tiekti elektrą“.

„Tai sumažintų kainas ir užkirstų kelią elektros energijos tiekimo sutrikimams“, – sakė jis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką