Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vytautas Dumbliauskas: socialdemokratai nenaikins PVM lengvatos šildymui

Vytautas Dumbliauskas
Vytautas Dumbliauskas
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Valdžiai neapsisprendžiant, ką daryti su pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvata centralizuotam šildymui, politologas Vytautas Dumbliauskas „Žinių radijui“ sakė, kad panaikinti šią lengvatą socialdemokratams būtų nenaudinga.

„Socdemai neturėtų naikinti, nes tai būtų smūgis sau patiems. Rinkėjai į tokius dalykus labai reaguoja, ypač vyresnio amžiaus pensininkai, kuriems šilumos kainos labai svarbu“, - laidoje „Aktualioji valanda“ antradienį sakė V. Dumbliauskas.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Bronius Bradauskas pirmiausia nurodė, kad PVM mokesčio lengvata yra ydinga.

Rinkėjai į tokius dalykus labai reaguoja, ypač vyresnio amžiaus pensininkai, kuriems šilumos kainos labai svarbu.

„Visų pirma šia lengvata naudojasi ne tik tie, kurie uždirba mažai arba gauna mažas pensijas, bet naudojasi tie, kurie gauna dešimtūkstantines ir šimtatūkstantines algas. Todėl čia yra socialiai neteisinga lengvata. Todėl dabartinis mūsų Vyriausybės siūlymas yra siekti socialinio teisingumo – panaikinti tą lengvatą“, - teigė B. Bradauskas.

„Jeigu būčiau ne politikas, o tik ekonomistas ar ūkininkas, įsiklausyčiau į argumentus, kuriuos aš dėstau, bet be abejo rinkimai, ką čia bekalbėti, kovo pirmą. Tad aš manau, kad opozicinės partijos, galbūt ir koalicinės partijos norės gauti pigų palaikymą ir galės protestuoti. Juolab, kad žmonės neišaiškintas šio įstatymo pakeitimo naudingumas“, - sakė jis.

Savivaldybių rinkimai Lietuvoje vyks 2015 metų kovo pirmąją.

Visą laidos „Aktualioji valanda“ įrašą klausykite čia:
http://www.ziniuradijas.lt/epizodas/2014/09/30/aktualioji-valanda/37235

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką