Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Ž.Vaičiūnas dar kartą atkreipė TATENA dėmesį į Astravo AE problematiką

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pirmadienį dar kartą atkreipė Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) vadovo dėmesį į netoli Vilniaus baigiamos statyti Astravo atominės elektrinės (AE) saugumo problematiką.
Astravo atominė elektrinė
Astravo atominė elektrinė / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Per pokalbį su agentūros generaliniu direktoriumi Rafaeliu Grossiu (Grosiu) ministras akcentavo TATENA tarptautinės misijos ataskaitą, kurioje pateiktos rekomendacijos ir pasiūlymai. Pasak Ž.Vaičiūno, misijos rezultatai turi būti įgyvendinti iki jėgainės paleidimo, praneša Energetikos ministerija.

„Neseniai paviešintoje TATENA ataskaitoje pateiktos septynios rekomendacijos ir šeši pasiūlymai, tiesiogiai susiję su branduoline sauga, todėl turime turėti aiškų ir konkretų veiksmų planą dėl šių rekomendacijų ir pasiūlymų įgyvendinimo“ – pranešime teigia Ž.Vaičiūnas.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Žygimantas Vaičiūnas
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Žygimantas Vaičiūnas

Praėjusią savaitę Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI) pranešė, kad TATENA misijos rekomendacijų ir pasiūlymų neįgyvendinimas gal turėti neigiamos įtakos Astravo AE saugai užtikrinti jos paleidimo ir tolimesnio eksploatavimo metu.

Vasario 24 – kovo 4 dienomis vykusi agentūros misija vertino bendrą Baltarusijos branduolinės energetikos reguliavimo sistemos, saugos, radioaktyviųjų atliekų tvarkymo, finansinių ir žmogiškųjų išteklių, fizinės saugos pasirengimo lygį.

Lietuva kritikuoja Astravo AE elektrinės projektą ir ketina boikotuoti elektrą iš Baltarusijos, pradėjus veikti AE. Minskas atmeta kritiką dėl saugumo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius