Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 06, 09:49

Žiniasklaida: Vokietija stumia ES į priklausomybę nuo Rusijos gamtinių dujų

Vokietijos vyriausybė kritikuoja Europos Komisijos poziciją dėl branduolinės energijos pripažinimo „žaliąja“, tačiau palankiai vertina jos siūlymus tam tikromis sąlygomis tokiai priskirti gamtines dujas, skelbia Lenkijos radijas.
Kylančios dujų kainos
Kylančios dujų kainos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Vokietijos leidinys „Die Welt“ rašo, kad Vokietijos vyriausybė kviečia kitas Europos Sąjungos nares pasekti Vokietijos pavyzdžiu ir nuo branduolinės energetikos pereiti prie gamtinių dujų energetikos. Dėl to visa Europa taptų priklausoma nuo energijos išteklių iš Rusijos tiekimo, pažymi leidinys.

Aplinkosaugos ekspertas Ralphas Fuchsas interviu „Die Welt“ sakė, kad, viena vertus, yra ypatingas Vokietijos kelias, kurioje gamtinės dujos būtų naudojamos kaip anglies ir branduolinės energetikos pakaitalas vidutinės trukmės perspektyvoje, bet yra ir kitas kelias – Prancūzijos, kuri klimato neutralumą nori pasiekti naudodama solidžią branduolinės energetikos dalį.

Tampa vis labiau akivaizdu, kad branduolinės energetikos atsisakymas verčia Vokietiją sudaryti paktą su Rusija, o tai kenkia Europos, o ypač jos rytinių partnerių, geopolitiniams interesams. Europos Komisijos ir JAV administracijos smarkiai kritikuojamas naujojo Rusijos eksporto dujotiekio per Baltijos jūrą iki Vokietijos projektas „Nord Stream 2“ yra akivaizdus to pavyzdys, rašo „Die Welt“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką