Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

Žmonės su valstybės parama gali atnaujinti biokuro katilus

Gyventojai nuo ketvirtadienio gali teikti paraiškas gauti kompensaciją pakeisti senus biokuro katilus į naujus šildymo įrenginius. Tam skirta 3 mln. eurų ES lėšų, pranešė Energetikos ministerija. Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas teigia, kad pernai ši parama sulaukė didelio gyventojų susidomėjimo. 
Energetikos ministerija
Energetikos ministerija / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Pagal šią priemonę planuojami 3 mln. eurų šiam kvietimui. Tai yra galimybė pasikeisti senus neefektyvius katilus į efektyvesnius, tokiu būdu mažinant tiek taršą, tiek taupant pinigus, tai yra mažiau išleidžiant šilumai. Šita priemonė tikrai buvo labai populiari 2019 metais, taip pat matome susidomėjimą ir šiuo metu“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė Ž.Vaičiūnas.

„Tai yra orientacinė parama, tai yra, jeigu būtų tinkamų finansuoti paraiškų daugiau, yra galimybė šią paramą taip pat padidinti“, – pridūrė ministras.

Gyventojams bus kompensuojama 50 proc. sumos. Pavyzdžiui, įsirengus 20 kW 5 klasės biokuro katilą galima gauti apie 1500 eurų, o 10 kW galios oras-vanduo šilumos siurblį (be integruoto boilerio) – apie 2668 eurų kompensaciją.

Paraiškų laukiama iki sausio pabaigos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką