Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2014 rugsėjo 19d. 11:15

Ar to paties nominalo eurų banknotų išvaizda gali skirtis?

Eurai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Eurai

Nuo sausio 1 d. mūsų piniginėse litus pakeis eurai. Specialistai perspėja, kad būtent pereinamuoju laikotarpiu gali pasitaikyti įvairių sukčiavimo atvejų. Žmonės valiutą turi keisti tik specialiai tam numatytose vietose. Taip pat būtina iš anksto susipažinti, kaip atrodo euro banknotai.

Svarbu žinoti, kad to paties nominalo euro banknotų išvaizda gali skirtis. Kol kas išleisti nauji 5 ir 10 eurų banknotai, tačiau ateityje visi pirmosios serijos eurai bus pakeisti saugesniais ir kiek kitokios išvaizdos banknotais.

Eurų banknotai apyvartoje pasirodė nuo 2002 m. sausio 1 d. Iš viso yra septyni skirtingi nominalai: 5, 10, 20, 50, 100, 200 ir 500 eurų.

5 eurų banknotas
5 eurų banknotas

Eurų banknotuose vaizduojami septynių Europos kultūros istorijos laikotarpių architektūriniai stiliai: klasikinis, romaniškasis, gotikos, renesanso, baroko ir rokoko, 19 a. plieno ir stiklo amžius bei modernioji 20 a. architektūra.

10 eurų banknotas
10 eurų banknotas

Banknotuose panaudoti trys pagrindiniai architektūriniai elementai: langai, vartai ir tiltai. Pavaizduoti pastatai ar paminklai iš tiesų neegzistuoja. Be to, ant banknotų nėra ir atskirų nacionalinių dizainų.

20 eurų banknotas
20 eurų banknotas

Visų banknotų priekinėje pusėje pavaizduoti langai ir vartai simbolizuoja Europos atvirumo ir bendradarbiavimo dvasią. Antrojoje visų banknotų pusėje pavaizduotas Europos kultūros raidos atitinkamam amžiui būdingas tiltas. Šie atvaizdai yra Europos tautų tarpusavio ir Europos bei viso pasaulio bendravimo metafora.

50 eurų banknotas
50 eurų banknotas

Eurų banknotai gaminami taikant sudėtingą spausdinimo technologiją. Juose įdiegti keli gerai matomi apsaugos požymiai, leidžiantys nesunkiai atskirti tikrus banknotus nuo padirbtų. Tam nereikia jokių specialių prietaisų. Tereikia banknotus apčiuopti, į juos pažvelgti ir juos pakreipti.

100 eurų banknotas
100 eurų banknotas

Apčiuopkite spaudos nelygumus: dėl spausdinimo ypatumų banknotų paviršius tampa unikalus.

200 eurų banknotas
200 eurų banknotas

Pažvelkite į banknotą ir pakelkite jį prieš šviesą: pamatysite vandens ženklą, apsauginį siūlelį ir sutapimo ženklelį skaičių. Šie visi trys požymiai matomi ir priekinėje, ir kitoje tikrų banknotų pusėje.

500 eurų banknotas
500 eurų banknotas

Pakreipkite banknotą: priekinėje pusėje matyti hologramoje besikeičiantis vaizdas. Kitoje pusėje matyti blizganti juostelė (ant 5 €, 10 € ir 20 € banknotų) arba spalvą keičiantis skaičius (ant 50 €, 100 €, 200 € ir 500 € banknotų).

Naujasis 5 eurų banknotas
Naujasis 5 eurų banknotas

Siekiant užtikrinti, kad banknotai būtų dar saugesni ir kad visuomenė pasitikėtų šia valiuta, buvo sukurta antra eurų banknotų serija, kurioje pritaikyti patobulinti apsaugos požymiai. Apyvartoje jau yra naujieji 5 ir 10 eurų banknotai.

10 eurų banknotas
10 eurų banknotas

Nuo sausio 1 d. grąža parduotuvėse ar pinigus bankomatuose gausite tik eurais. Specialistai perspėja, kad suskaičiuoti, ar grąža atiduota teisingai gali būti sudėtinga. Taip pat gali kilti problemų dėl nepakankamo grynųjų eurų kiekio prekybos vietose. Žmonės raginami dažniau naudoti debetines arba kreditines korteles, kurios leis išvengti šių problemų.

Eurą pasitinkant
Eurą pasitinkant

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Melga

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Daugiau skonio

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką