Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 9d. 13:12

Eurai tapo preke: lietuviškos monetos internete siūlomos kaip kalėdinė dovana

Skelbimas apie lietuviškų euro monetų rinkinius
Skelbimas apie lietuviškų euro monetų rinkinius

„Geriausia kalėdinė dovana!“, – sakoma portale skelbimai.lt įdėtame pasiūlyme. Kaunietis Vytautas siūlo įsigyti lietuviškų euro monetų rinkinių ir pažymi, kad prieš metus Latvijoje maišeliai su latviškais eurais buvo populiariausia kalėdinė dovana.

„Siūlykite savo kainą ir reikalingą kiekį“, – ragina Vytautas. Savo kainą jis jau pasiūlė: dešimt rinkinių pirkėjui atsieitų 500 litų, šimtas rinkinių – 4400 litų.

Kitaip tariant, pardavęs 10 rinkinių Vytautas uždirbtų 100 litų, šimtą – 400 litų.

Savo pelno dalį nuo skelbimo įdėjimo pradžios kaunietis šiek tiek sumažino, nes iš pradžių už rinkinį jis pageidavo 60 litų, dešimčiai rinkinių būtų tekę atseikėti 550 litų, o šimtui – ir visus 5000 litų.

Siūlykite savo kainą ir reikalingą kiekį.

„Galimas siuntimus ir į kitus miestus“, – skelbime sako Vytautas.

Prekyba – vangi

15min.lt susisiekė su kauniečiu Vytautu. Vyras buvo nekalbus, bet kamantinėjamas prisipažino: „Noriu uždirbti 10 litų, bet visi įsivaizduoja, kad esu sukčius ir aferistas. Sulaukiau tik nemalonumų ir piktžodžiavimų.“

Prekyba esą labai vangi: vienas žmogus nupirko 2, kitas – 3 maišelius. Vytautas tikisi, kad pardavimai suaktyvės prieš pat šventes. Jis orientuojasi į skubantį žmogų, neturintį laiko eurų rinkinių įsigyti oficialiose pardavimo vietose.  

Kaip Vytauto rankose atsidūrė dešimtys naujos valiutos rinkinių, jei vienam žmogui vienu metu jų galima nusipirkti vos penkis?

Lietuvos pašto nuotr./Eurų monetų rinkinys
Lietuvos pašto nuotr./Eurų monetų rinkinys.

„Nežinau, na, kaip ir visiems – po penkis maišelius“, – sakė kaunietis, pats šiek tiek esą užsiimantis monetų kolekcionavimu.

Nusikaltimo nedaro?

Jokio nusikaltimo, kad lietuviškų euro monetų rinkinius pardavinėja antrinėje rinkoje, Vytautas neįžvelgia. Lietuviškų eurų paketų siūloma ir „eBay“ – ten jie kainuoja 15 eurų (51,8 Lt).    

Jokio biznio čia nėra: jei kas nors netyčia nupirks, vieną kitą litą užsidirbsiu.

„Jokio biznio čia nėra: jei kas nors netyčia nupirks, vieną kitą litą užsidirbsiu. Juk yra visokių žmonių: kodėl dalis iš banko neina skolintis, juk ten pinigai pigiausi, o skolinasi privačiai už dvigubai ar net trigubai didesnes palūkanas?“ – svarstė vyriškis.

Lietuviški eurų monetų rinkiniai yra skirti visuomenei susipažinti su būsimąja nauja atsiskaitymo priemone. Kiekvieną visuomenei skirtą rinkinį sudaro 23 lietuviškos Vyčiu paženklintos eurų monetos: po tris 1, 2, 10, 20 bei 50 euro centų ir 1 bei 2 eurų monetas, taip pat dvi 5 euro centų monetos.

11,59 euro monetų rinkiniai oficialiose pardavimo vietose kainuoja 40 litų.

Ragina neužkibti ant kabliuko

Lietuvos banko komunikacijos vadovas Giedrius Simonavičius siūlo nepasitikėti įvairiausio plauko skelbimais internete, kur eurai parduodami už didesnę nei oficialią kainą.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Lietuvos bankas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Lietuvos bankas

„Visa tai gali būti traktuojama kaip bandymas pasipinigauti. Raginame gyventojus saugoti savo pinigus, būti budrius ir euro rinkinius pirkti tik oficialiose jų pardavimo vietose – Lietuvos banko kasose, komercinių bankų skyriuose ir Lietuvos pašte. Bet kokie bandymai perpardavinėti valiutą kelia įtarimų, vadinasi, žmogus gali nukentėti“, – aiškino G.Simonavičius.

Bet kokie bandymai perpardavinėti valiutą kelia įtarimų, vadinasi, žmogus gali nukentėti.

Tokių internetinių skelbimų Lietuvos bankas netiria ir teisėsaugos pareigūnų dėmesio į juos neatkreipia.

„Privačią nuosavybę saugo įstatymas, o kaip su ja elgtis – jau savininko reikalas. Uždrausti tokios prekybos negalime, tačiau raginame nepasimauti ant kabliuko. Dar kartą kartoju: tikrus eurus galima įsigyti tik oficialiose vietose – visur kitur gali būti apgavysčių, pradedant kaina, baigiant tikrumo elementais“, – pabrėžė G.Simonavičius.

Eurą pasitinkant
Eurą pasitinkant

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką