Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į Lietuvos banko saugyklą jau keliauja pirmosios lietuviškų eurų monetos

Į Lietuvos banko saugyklą jau keliauja pirmosios lietuviškų eurų monetos
Lietuvos banko nuotr. / Į Lietuvos banko saugyklą jau keliauja pirmosios lietuviškų eurų monetos
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Į Lietuvos banko saugyklą Vilniuje atgabentos pirmosios partijos lietuviškų eurų monetų. Jos 2015 m. sausio 1-ąją bus išleistos į apyvartą. Bendras euro įvedimui ir atsargoms užtikrinti reikalingas monetų kiekis yra apie 370 mln. vnt., jų svoris – 1 740 tonų.

„Tai dar vienas svarbus žingsnis pasirengimo darbų maratone, siekiant, kad valiutos pakeitimas vyktų sklandžiai. Po ES Tarybos sprendimo, leidžiančio Lietuvai įsivesti eurą, Lietuvos monetų kalykla eurų monetas kaldina visu pajėgumu, jos pradėtos gabenti į Lietuvos banko saugyklas. Iš čia jos nuo spalio 1 d. keliaus į komercinius bankus, o iš jų dar iki euro įvedimo dienos pasieks prekybos ir paslaugų įstaigas“, – sako Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Tai dar vienas svarbus žingsnis pasirengimo darbų maratone, siekiant, kad valiutos pakeitimas vyktų sklandžiai.

Pervežant eurų ir euro centų monetas, ypatingas dėmesys skiriamas saugumui: naudojamas šarvuotas Lietuvos banko transportas, jį lydi ginkluota apsauga ir policija. Monetos gabenamos specialiuose konteineriuose.

Lietuvos bankas ir Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos šių metų balandį susitarė bendradarbiauti siekiant užtikrinti saugų eurų ir litų banknotų bei monetų pervežimą.

Susitarime nustatyta, kaip abi institucijos bendradarbiaus pervežant banko materialines vertybes Lietuvos Respublikos teritorijoje, kaip bus keičiamasi vertybių saugumui užtikrinti reikalinga informacija. Taip pat susitarta dėl bendro radijo ryšio kanalo naudojimo.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką