Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugsėjo 30d. 12:25

Keliautojas Karolis Žukauskas: „Lietuvoje mokėti eurais galima jau dabar“

Karolis Žukauskas
Karolis Žukauskas

Komunikacijos specialistas ir kelionių mėgėjas Karolis Žukauskas 15min.lt teigė, kad Lietuvoje norint atsiskaityti eurais visai nebūtina laukti 2015 metų. Sumokėti eurais kirpėjai ir automobilių meistrui jam pavyko be jokių problemų.

Lietuvos įstatymai leidžia iš klientų priimti eurus ir šia galimybe jau seniai naudojasi Lietuvos viešbučiai. Tiesa, daugelis maitinimo įstaigų ar parduotuvių vis dar vengia priimti eurus dėl sudėtingo dviejų valiutų valdymo.

Nepaisant to, Karolio pavyzdys rodo, kad kišenėje turėdamas eurų, Lietuvoje ir be valiutos keityklos neprapulsi.

– Jums tenka nemažai keliauti. Turite savo kelionių blogą. Neseniai teko perskaityti jūsų pastebėjimus, kad jau dabar eurais Lietuvoje atsiskaityti nėra problema. Atlikote eksperimentą?  

Pasiūliau juos pusiau juokais, tačiau be jokių problemų kirpėja eurus priėmė ir suskaičiavo grąžą litais.

– Įprastai nesinešioju grynųjų. Tiesiog jų nemėgstu ir daugelyje vietų galiu be problemų atsiskaityti kortele. Bet yra ir tokių vietų, kur kortelių nepriima. Prieš pusmetį po kelionės užsienyje grįžau į Lietuvą. Piniginėje turėjau tik eurų.

Nuėjau į kirpyklą tikėdamasis, kad galėsiu atsiskaityti kortele, tačiau tai nepavyko, o litų neturėjau. Bet piniginėje buvo 20 eurų. Pasiūliau juos pusiau juokais, tačiau be jokių problemų kirpėja eurus priėmė ir suskaičiavo grąžą litais.

BFL nuotr./Eurai
BFL nuotr./Eurai

Prieš keletą savaičių teko apsilankyti automobilių servise. Reikėjo permontuoti padangą. Suma nebuvo didelė. Turėjau tik 200 litų kupiūrą. Serviso meistas pasakė, kad neturi grąžos ir pasiūlė kažkur pinigus išsikeisti. Turėjau smulkių eurų ir paklausiau, ar galiu atsiskaityti jais. Jokių problemų nekilo – grąžą gavau litais.

– Ar žmonės nenustebo sulaukę ne litų, o eurų?

– Abiem atvejais eurus siūliau pusiau juokais, nes ir pats nebuvau tikras, ar jais šiuo metu galima atsiskaityti Lietuvoje, bet abiem atvejais jokių problemų nekilo. Nekilo jokios nuostabos. Matyt, pardavėjui visada svarbu, kad klientui būtų patogu atsiskaityti ir kiltų kuo mažiau problemų.

– Nuo sausio 1 d. eurai pakeis litus. Ką apie tai manote?

Prieš kelionę išsikeisti pinigus, o po kelionės vėl keisti likutį į litus kėlė tam tikrų nepatogumų. Tai dalykas, kurio latviai ir estai jau nebedaro, o mums dar tenka.

– Mano nuomonė apie eurą yra žiauriai gera. Labai laukiu, kad jis pagaliau atsirastų. Per metus 5 ar 6 kartus keliauju į užsienį. Kaskart prieš kelionę važiuodamas būtinai užsuku į visą parą dirbantį banką prie stoties.

Šis maršrutas jau buvo tapęs įprastu, bet mielai jo atsisakysiu. Prieš kelionę išsikeisti pinigus, o po kelionės vėl keisti likutį į litus kėlė tam tikrų nepatogumų. Tai dalykas, kurio latviai ir estai jau nebedaro, o mums dar tenka.

Po euro įvedimo bus patogu ir tai, kad galėsime tiesiogiai palyginti kainas. Nebereikės galvoje konvertuoti kainų eurais į kainas litais. Bus įdomu grįžus palyginti Lietuvos kainas su užsienio valstybių, nes akivaizdu, kad mūsų šalis kai kur jau tapo brangesne.

Eurą pasitinkant
Eurą pasitinkant

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Gera keliauti kartu

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką