Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 29d. 15:32

Kelių policija įspėja: ruošiatės pažeidinėti taisykles ir kitąmet – pradėkite taupyti eurus

Sausio mėn. policininkė
Roberto Ruko nuotr. / Asociatyvinė iliustracija: sausio mėnesio policininkė iš pareigūnių kalendoriaus.

Nuo naujųjų metų baudos už Kelių eismo taisyklių pažeidimus Lietuvoje sumažės daugiau nei tris kartus. Tačiau vairuotojai dėl to nedžiūgauja – išpirkos už nuodėmes bus mokamos eurais. Kelių policininkai savo būsimus „klientus“ prie naujos valiutos nutarė pratinti jau nuo dabar.

Penktadienį išplatintame Lietuvos kelių policijos tarnybos (LKPB) pranešime apie Utenos apskrityje vykusio reido rezultatus bene pirmą kartą policijos viešųjų ryšių istorijoje baudų dydžiai yra nurodyti ne tik litais, bet ir eurais.

Pavyzdžiui, pranešime rašoma taip: „Vienas vairuotojas vairavo automobilį, „pasiskolinęs“ valstybinio numerio ženklus iš draugo, prekiaujančio automobiliais. Ši „gudrybė“ vairuotojui gali kainuoti 800 – 1 200 litų (231-348 eurų) arba teisės vairuoti atėmimą nuo 6 iki 12 mėnesių. Be to, Specialios paskirties skyriaus pareigūnai sulaikė 3 vairuotojus, neturinčius veisės vairuoti. Vienas jaunuolis (gim. 1995 m.)  šios teisės net nebuvo įgijęs, o 38 ir 23 metų vyrams ši teisė jau buvo atimta už ankstesnius pažeidimus. Toks pasivažinėjimas pažeidėjams kainuos 1 000 – 2 500 litų (290 -724 eurų), arba administracinį areštą.“

„Dabar mokėjimų eurais tikrai dar nereika daryti. Baudos eurais rašomos tam, kad vairuotojai matytų ir pratintųsi kitiems metams“, – komentavo Kelių policijos atstovė M.Kazanovič.

„Gal jau laikas?!“, – juokėsi pranešimą spaudai parengusi LKPB Bendrųjų reikalų grupės vyresnioji specialistė Marija Kazanovič, paklausta, kaip kilo mintis jau dabar skelbti baudas eurais.

Ji iškart apie šią naujovę rimtai pridūrė: „Viršininkas neprieštaravo. Visi mūsų platinami pranešimai yra suderinti su tarnybos vadovu.“

M.Kazanovič prasitarė, kad kelių policininkai jau persitvarkė savo kompiuterinių sistemų programinę įrangą – protokoluose ir duomenų bazėse skiriamų baudų dydžiai automatiškai nurodomi tiek lietuviška, tiek būsimąja europine valiuta.

„Dabar mokėjimų eurais tikrai dar nereika daryti. Baudos eurais rašomos tam, kad vairuotojai matytų ir pratintųsi kitiems metams“, – 15min.lt komentavo Kelių policijos tarnybos atstovė.

Baudų dydžių nei valstybės, nei vairuotojų naudai policija apvalinti nežada.

Pavyzdžiui, minimali bauda už mažareikšmiškiausius KET pažeidimus dabar yra 20 litų. Konvertavus preciziškai, suma eurais yra 5,79240037. Pagal galiojančią tvarką, suma apvalinama iki centų – šiuo atveju 5,79 euro.

Tikrų kelių erelių neretai užsidirbama 5 000 litų bauda, kurią už rimtus prasižengimus skiria teismas, nuo 2015 m. sausio 1 d. irgi „sumažės“ ir kai kam galbūt neatrodys labai grėsmingai: reikės pakloti 1 448,1 euro.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Gera keliauti kartu

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką