Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kiekvienus namus Lietuvoje pasiekė svarbiausia informacija apie euro įvedimą

Eurai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Eurai
Šaltinis: 15min
0
A A

Finansų ministerija, įgyvendindama euro įvedimo Lietuvoje viešinimo kampaniją, parengė ir išplatino specialų leidinį „Pasitikime eurą“. Jo tiražas – 1 300 000 egzempliorių, leidinį į kiekvienus namus pristatė „Lietuvos paštas“.

Gyventojams pateikta svarbiausia informacija, kurią privalu žinoti tam, kad euro įvedimas sukeltų kuo mažiau nepatogumų ir rūpesčių. Leidinyje pateikiami pavyzdžiai, kaip perskaičiuoti gaunamą atlyginimą, pensiją, stipendiją ar kitą socialinę išmoką.

Taip pat patariama, kaip elgtis su banko sąskaitose turimomis lėšomis bei indėliais, paskolomis. Nemažai dėmesio leidinyje skirta sukčiavimo prevencijai – gausu patarimų, kaip apsaugoti savo turimas santaupas, grynuosius keičiantis tik Lietuvos banke ir komerciniuose bankuose, kredito unijose ar Lietuvos pašte.

Nemažai dėmesio leidinyje skirta sukčiavimo prevencijai – gausu patarimų, kaip apsaugoti savo turimas santaupas.

Rengdama leidinį Finansų ministerija taip pat atsižvelgė ir į labiausiai visuomenę šiuo metu neraminantį klausimą – kainų perskaičiavimą, todėl jame gausu informacijos, kaip perskaičiuojamos ir apvalinamos prekių ir paslaugų kainos. Taip pat nurodytos galimybės, kaip patys gyventojai gali kontroliuoti verslininkus, kad kainos būtų perskaičiuotos pagal taisykles, ir verslininkai elgtųsi sąžiningai.

„Lietuvos paštas“ leidinius pristatė į registruotus namų ūkius visoje Lietuvoje. Svarbu paminėti, kad leidinius gavo ne tik tie gyventojai, kurie turi įsirengę pašto dėžutes, bet ir tie, kurių namų ūkiai registruoti kaip neturintys pašto dėžutės – šiuo atveju leidiniai buvo pristatyti tiesiai gyventojams į rankas.

Euras Lietuvoje įvedamas nuo 2015 m. sausio 1 dienos. Lietuva taps devynioliktąja euro zonos nare.

informacija
LIETUVOS PAŠTAS, AB
Vadovas: Lina Minderienė Darbuotojų sk.: 5758 2015m . Pajamos: 50 - 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką