Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 1d. 12:05

Panevėžyje litais atakuojamos parduotuvės ir degalinės, neveikia kai kurie bankomatai

Panevėžietė iš bankomato ima eurus
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Panevėžietė iš bankomato ima eurus

Pirmąją 2015-ųjų metų dieną apsipirkti atvykę panevėžiečiai parduotuvėse kol kas atsiskaitinėja senąja valiuta – litais. Grąža prekybos vietose atiduodama eurais, tačiau iš kai kurių bankomatų naujosios valiutos išsiimti ketvirtadienį iki vidurdienio nepavyko.

Panevėžiečiai litus leidžia ne tik prekybos centruose, bet ir degalinėse. Degalinės „Kvistija“ operatorė sakė, kad šiemet eurais atsiskaitė vos vienas pirkėjas, tačiau ir jis buvo prancūzas, neturėjęs kitokios valiutos. Visi lietuviai į degalinę iki šiol neša litus ir grąžą čia jau gauna eurais.

Prekybos centre „Maxima“ kiekvienas pirkėjas už prekes gali sumokėti litais, tačiau kasininkės priima ne daugiau nei penkiasdešimt metalinių monetų vienetų.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Eurais atiduodama grąža
Tomo Markelevičiaus nuotr./Eurais atiduodama grąža

Panevėžiečiai, norintys eurų išsiimti iš bankomatų, tą padaryti gali ne visur. Iki sausio 1-osios vidurdienio neveikė kai kurie „SEB“ banko bankomatai. Tuo metu „Swedbank“ klientai eurų gauti jau galėjo be jokių kliūčių.

Po 2015-ųjų metų sutikimo ištuštėjusiame mieste dirbantys taksi vairuotojai keleiviams grąžą atiduoda ne eurais, o litais.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Taksi vairuotojas Robertas
Tomo Markelevičiaus nuotr./Taksi vairuotojas Robertas

„Dabar keleivių mažai, bet naktį darbo turėjome. Žmonės už važiavimą moka litais. Taip pat litais grąžą atiduodame ir mes. Vežėjams suteikta tokia teisė. Ji galios dvi savaites“, – kalbėjo taksi vairuotojas Robertas.

Panevėžyje švenčių dienomis mokestis už automobilių parkavimą nerenkamas, todėl vairuotojams išlaidauti netenka. Juos pasitinka užrašas, skelbiantis, kad rinkliava nėra renkama.

Eurą pasitinkant
Eurą pasitinkant

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką