Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Po euro įvedimo stebuklingai atpigę degalai – klaida, dingusios nuolaidos – realybė

Naujųjų metų naktį į 15min.lt redakciją ėmė plaukti nustebusių skaitytojų nuotraukos. „Neste“ degalinių švieslentėse kurį laiką švietė neįtikėtinai maža degalų kaina. Tinklo atstovai paaiškino, kad už 11 euro centų degalų klientams įsipilti nepavyko, o techninė klaida buvo greitai pataisyta.
Fantastiškai pigūs degalai
Fantastiškai pigūs degalai / 15min skaitytojo nuotr.

Nors kainos buvo keičiamos laikantis nustatytų taisyklių, tačiau Naujųjų naktį vairuotojams degalai kainavo brangiau, nes kai kuriose degalinėse neveikė nuolaidų kortelės. Taip pat ilgą laiką už degalus nebuvo galima atsiskaityti banko kortelėmis.

Pirmas šūvis pro šalį

Taip, pirmas šūvis buvo toks, kad kurį laiką degė 11 euro centų kaina, tačiau mes tai greitai ištaisėme, – minėjo A.Miežys.

„Neste Lietuva“ mažmeninės prekybos vadovas Audrius Miežys 15min.lt paaiškino stebuklingų degalų kainų atsiradimo aplinkybes. „Visos kainos degalinėse buvo teisingos. Taip, pirmas šūvis buvo toks, kad kurį laiką degė 11 euro centų kaina, tačiau mes tai greitai ištaisėme.

Valiutos įvedimas nėra kasdienis dalykas. Jam buvo gerai pasiruošta. Viskas prasidėjo pagal planą, bet kai kuriose švieslentėse iš pradžių degė mažesni skaičiai, kuriuos greitai pakoregavome. Buvo ir kitų sunkumų. Kurį laiką neveikė bankinės kortelės“, – minėjo pašnekovas.

15min.lt skaitytojo nuotr./Pasakiškai atpigęs kuras
15min.lt skaitytojo nuotr./Pasakiškai atpigę degalai

Pasak jo, eurus žmonės automatinėse degalinėse kišti pradėjo paryčiais. Pirmieji pylimai po vidurnakčio buvo litais arba „Neste“ mokėjimo kortelėmis.

A.Miežys paaiškino, kad litų ir eurų turintiems žmonėms atsiskaityti automatinėse degalinėse problemų nekils, nes tai bus galima padaryti abiem valiutomis: „Iki sausio 15 d.  automatinėse „Neste“ degalinėse galėsite naudoti ir eurus, ir litus. Paprastai tariant, jūs galite kišti 10 litų, 5 eurus, vėl 10 litų. Nereikia atskirai pilti už litus, o paskui atskirai pilti už eurus.“

Nesulaukė nuolaidų

Ne visur taikomos nuolaidos, nes jas perskaičiuoti sudėtingiau ir tam reikia daugiau laiko, – minėjo V.Šukys.

Lietuviškų degalinių asociacijos vadovas Vidas Šukys 15min.lt teigė, kad perėjimas prie euro mažesnėse degalinėse vyko sklandžiai, tačiau ne visi klientai galėjo pasinaudoti nuolaidų kortelėmis.

„Viskas vyksta tvarkingai, jokių problemų nėra. Tiesa, ne visur taikomos nuolaidos, nes jas perskaičiuoti sudėtingiau ir tam reikia daugiau laiko“, – kalbėjo V.Šukys.

Jis nurodė, kad dėl euro problemų nekilo: „Buvo Valstybinės mokesčių inspekcijos rekomendaciniai nurodymai, kurie mums labai tiko. Nurodyta, kad visi klausimai būtų sprendžiami tolerantiškai. Daugelis smulkesnių verslininkų bijojo ir kai kurie net nusprendė nedirbti dvi savaites, nes manė, kad gali kilti bėdų su grynaisiais pinigais. Sužinojome, kad grąžą atidavinėti tik eurais nėra privalu.“

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Gruodžio 18 dieną degalų kainos Vilniaus degalinėse
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Degalinė

Asociacijos vadovas teigė, kad kainos perskaičiuotos tiksliai, o žmonėms reikės šiek tiek laiko prie jų priprasti. „Vakar važiavau per visą respubliką. Šiuo metu esu Vilniuje. Žiūrėjau, kokia yra kainodara. Jei degalų kaina buvo 3,73 Lt, tai perskaičiavus ji tapo 1,12 Eur. Kaina buvo verčiama iš paskutinės Naujųjų naktį švieslentėje buvusios“, – minėjo V.Šukys.

TAIP PAT SKAITYKITE: Valiutų pasikeitimas „Maximai“ kainavo 400 tūkst. eurų

Jis pasidžiaugė ir tuo, kad naktį ant švieslenčių nereikėjo litų trumpinio keisti euro prierašu: „Mes labai džiaugiamės, kad dar paliktas galioti prefiksas Lt. Nereikia jo braukti ar ranka taisyti į Eur. Jis galioja, o skaičius prieš Lt reiškia kainą eurais. Tai gerai, nes degalinės visko per naktį pakeisti nebūtų spėjusios.“

Eurą pasitinkant
Eurą pasitinkant

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius