Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 9d. 11:43

Už prekes jau dažniau atsiskaitoma eurais

Pinigai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Pinigai

Prekybos tinklo „IKI“ duomenimis, už prekes jau dažniau atsiskaitoma eurais nei litais – taip besielgiančių pirkėjų skaičius pradėjo augti šios savaitės pradžioje. Palyginus šiuos rodiklius su kitų ES šalių gyventojų atsiskaitymo prekybos vietose duomenimis įvedus eurą, matyti, kad dalis Lietuvos pirkėjų prie naujosios valiutos „pereina“ panašiu tempu kaip ir slovėnai.

Kaimyninėje Latvijoje įprotis už prekes mokėti naująja valiuta susiformavo kiek greičiau nei mūsų šalyje.

„Apibendrinę pirmąją naujos valiutos savaitę pastebėjome, kad sausio 4 d. litais ir eurais atsiskaitančiųjų skaičius susilygino. O jau kitą dieną, nuo sausio 5 d., vis didesnė mūsų klientų dalis už prekes mokėjo naująja valiuta. Be abejonės, eurais atsiskaitančiųjų kasdien palaipsniui didėja“, – kalba „IKI“ Viešųjų ryšių departamento vadovas Andrius Petraitis.

Dalis Lietuvos pirkėjų prie naujosios valiutos įpranta šiek tiek greičiau nei estai ir slovakai, tačiau kaimyninėje Latvijoje įprotis už prekes mokėti naująja valiuta susiformavo kiek greičiau nei mūsų šalyje. Tokios tendencijos ryškėja palyginus prekybos tinklo duomenis su Europos Komisijos ataskaita, kurioje matyti, kaip keitėsi eurais už prekes atsiskaitančių skaičius Latvijoje, Estijoje, Slovėnijoje ir Slovakijoje pirmosiomis euro įvedimo šiose šalyse dienomis.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Pinigai
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Pinigai

Anot Andriaus Petraičio, grynaisiais už prekes tiek metų pradžioje, tiek praėjus savaitei po naujosios valiutos įvedimo, moka dauguma, apie 80 proc., pirkėjų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:15
01:52
01:07

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką