Dabar populiaru
Publikuota: 2014 gruodžio 11d. 15:54

Vitas Vasiliauskas: bankinius reikalus reikia susitvarkyti iki gruodžio 31 d. 12 val.

Lietuvos banko valdybos pirnininkas Vitas Vasiliauskas (dešinėje)
Lietuvos banko archyvo nuotr. / Lietuvos banko valdybos pirnininkas Vitas Vasiliauskas (dešinėje)

Likus 20 dienų iki euro įvedimo Lietuvoje, įvyko prieš paskutinė renginių ciklo „Euro panorama“ transliacija iš Lietuvos Martyno Mažvydo bibliotekos su Lietuvos banko valdybos pirmininku Vitu Vasiliausku bei Lietuvos kriminalinės policijos biuro Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos skyriaus viršininku Dariumi Zasu. Susitikimo metu beveik 2000 žiūrovų gavo tiesioginius atsakymus į savo klausimus apie euro banknotų apsaugos priemones, keitimo vietas, galimus padirbinėjimo ir sukčiavimo atvejus.

Gyventojai transliacijos metu domėjosi praktiniais euro įvedimo klausimais: valiutos keitimo laikotarpiu, didžiausiomis keičiamomis pinigų sumomis, bei banknotų nominalų išdavimu bankomatuose.

Piniginius reikalus reikia susitvarkyti iki gruodžio 31 d. 12 val.

Atsakydamas į žiūrovų klausimus, Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pirmiausia ragino gyventojus euro įvedimui pasiruošti iš anksto: „Svarbiausia visus bankinius reikalus susitvarkyti iki gruodžio 31 d. 12 val. ir pinigus laikyti arba įnešti į savo sąskaitas bankuose. Tačiau dėl trumpalaikių bankinių sistemų sutrikimų, kol bus pereita prie euro, rekomenduoju turėti šiek tiek grynųjų pinigų.“

Svarbiausia visus bankinius reikalus susitvarkyti iki gruodžio 31 d. 12 val. ir pinigus laikyti arba įnešti į savo sąskaitas bankuose.

Taip pat Lietuvos banko valdybos pirmininkas užtikrino, kad skubėti keisti litus į eurus neverta. Tai daryti jis rekomendavo tik po sausio 1 d., kada keitimas bus nemokamas.

Tačiau pirmosiomis dienomis, nesant būtinybės, skubėti tikrai neverta. Nes komerciniuose bankų skyriuose nemokamai litus bus galima iškeisti iki metų, „Lietuvos pašte“ ir kai kuriose kredito unijose – 2 mėn., o Lietuvos banke – neribotą laiką.

Žinoma, paprasčiausiai, saugiausiai ir patogiausiai iki euro įvedimo litus laikyti sąskaitose, kur jie sausio 1 d. bus pakeisti automatiškai ir nemokamai.

Į namus tikri pinigų keitėjai nevaikščios

Lietuvos kriminalinės policijos biuro Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos skyriaus viršininkas Darius Zasas, perspėjo bibliotekų lankytojus, kad būtų itin atsargūs ir pinigus keistųsi tik tam skirtose vietose.

„Artėjant euro įvedimo datai ir ypač pirmosiomis savaitėmis gali padaugėti atvejų, kuomet iš gyventojų bus bandoma išvilioti pinigus. Kiekvienas turime žinoti, kad nei policija, banko atstovai ar kiti asmenys nevaikščios į namus ir nekeis pinigų. Pastebėjus tokius atvejus, iš karto prašome informuoti policijos pareigūnus“, – sakė jis.

Taip pat policijos atstovas ragino gyventojus būti atidžiais ir saugotis padirbtų banknotų. „Kiekvienas turime atsiminti apsaugos požymių principą „3P“ – pačiupinėk, pažiūrėk prieš šviesą ir pakreipk, tik taip kiekvienas iš mūsų galėsime apsisaugoti nuo padirbtų euro banknotų“, – pasakojo Lietuvos kriminalinės policijos biuro Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos skyriaus viršininkas D.Zasas.

Kiekvienas turime žinoti, kad nei policija, banko atstovai ar kiti asmenys nevaikščios į namus ir nekeis pinigų.

Transliacijos metu buvo gauta virš 250 įvairiausių klausimų, susijusių su praktiniais euro įvedimo aspektais.

Laidos pašnekovai išrinko net tris įdomiausius ir originaliausius klausimus, kuriuos uždavusiems žiūrovams skirti 50 litų vertės dovanų kuponai knygoms įsigyti.

Prizas atiteko Danguolei iš Ukmergės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos už klausimą kaip atskirti padirbtus eurus.

Antrąjį čekį laimėjo Molėtų viešosios bibliotekos skaitytojas Jonas už netradicinį klausimą, ar eurų banknotai yra degūs. O trečiasis prizas buvo įteigtas Marijampolės P.Kriaučiūno bibliotekos, Valavičių filialo lankytojai Vaidai, kuri uždavė itin aktualų klausimą, kaip neregiams apsisaugoti nuo padirbtų eurų.

Aktyviausia transliacijos metu buvo Kėdainių raj. savivaldybės, Daukšos viešosios bibliotekos, Jaunystės filialas. Biblioteka apdovanota 500 litų vertės prizu naujoms knygoms įsigyti.

Sausio mėnesį transliacijų ciklą užbaigs laida „Įsivedus eurą: apžvalga ir prognozės“, kurioje euro įvedimo rezultatus apibendrins finansų ministras Rimantas Šadžius. Tiksli transliacijos data ir valanda bus paskelbta kiekvienoje Lietuvos viešojoje bibliotekoje.

Euras Lietuvoje įvedamas nuo 2015 m. sausio 1 dienos. Lietuva taps devynioliktąja euro zonos nare.

Eurą pasitinkant
Eurą pasitinkant

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

07:22
06:20

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Mamos prieš meningokoką

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką