TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

10 būdų, kurie padės rasti paslėptus darbus

Lietuvoje bedarbių daugės.
Photos.com nuotr. / Darbo vietų Lietuvoje yra, tereikia jas rasti
Šaltinis: 15min
0
A A

Darbo skelbimai skelbimų portaluose toli gražu neatspindi visos darbo rinkos. Nemažai įmonių darbuotojų ieško per pažįstamus, o ne pranešdami apie tai įdarbinimo agentūroms. Taigi rinkoje yra nemažai paslėptų darbų, tik reikia žinoti kelias gudrybes, kaip juos rasti.

WetFeel.com pateikia 10 būdų, kaip ieškoti paslėptų darbų.

1. Pasikalbėkite su srities, kurioje norite dirbti, specialistu. Tai ypač naudinga, jeigu nusprendėte keisti profesiją ir pradėti karjerą visiškai jums nepažįstamoje sferoje. Specialistas jums ne tik papasakos apie vienos ar kitos profesijos subtilybes, tačiau galbūt ir nukreips į kitus reikalingus žmones ar kompanijas, ieškančias specialistų.

Nebijokite kreiptis į įvairias įmones – jose tikrai atsiras žmonių, kurie mielai pasidalins savo patirtimi ir mintimis. Į tokį interviu visada eikite pasiruošęs kelis rūpimus klausimus, prašykite patarimų, klauskite asmeninės patirties, po interviu stenkitės ir toliau palaikyti ryšį su žmogumi.

2. Prašykite draugų pagalbos. Labai svarbu išlaikyti nuolatinį pažįstamų, draugų, bendradarbių ratą, į kurį visada galėtumėte kreiptis ir padėti, kai kitiems reikės jūsų. Palaikyti ratą reiškia laikas nuo laiko susitikti su pažįstamais įvairiose konferencijose ir pan., kur galėtumėte padiskutuoti profesiniais klausimais, supažindinti vienas kitą su naujais žmonėmis; savanoriauti jūsų draugų, pažįstamų rengiamose iškilmėse, konferencijose, parodose ir visur kitur, kur galėtumėte būti naudingas; įsitraukti į profesinės veiklos būrelį, klubą, kitur ieškoti bendraminčių.

3. Sukurkite savo profesiją. Būkite kūrybingi – jei manote, kad vienai ar kitai įmonei būtina dar rinkoje nepasiūlyta paslauga, pasiūlykite ją. Pavyzdžiui, jei manote, kad avialinijoms praverstų jų klientų apklausa, sugalvokite ją ir apibūdinkite, kaip avialinijos galėtų pasinaudoti klientų norais. O galbūt esate geras organizatorius – tuomet jums tereikia per pažįstamus paskleisti žinią apie save ir laukti, kol kas nors pasiūlys suorganizuoti vieną ar kitą renginį ir pan. Bet iš karto daug nesitikėkite, pradėkite mažais žingsneliais, kol po truputį įsibėgėsite.

4. Grįžkite į ateitį. Prisiminkite, su kuo dirbote, mokėtės anksčiau, kas buvo jūsų guru, jūsų įkvėpėjai. Susisiekite su tais žmonėmis, atnaujinkite ryšius, pasidalinkite naujo gyvenimo patirtimi, kontaktais. Jūsų buvę kolegos gal nebūtinai pasiūlys jums darbą, bet turės omenyje, kad patikimas žmogus ieško savo vietos ir, progai pasitaikius, rekomenduos jus. Jie taip pat gali papasakoti apie savo sektoriaus įmones, kurios pastaruoju metu auga, kurioms gerai sekasi, todėl, nors oficialiai darbuotojų galbūt ir neieško, gali svarstyti jūsų kandidatūrą.

Jei esate beviltiškoje situacijoje, pasiprašykite atgal į vieną iš ankstesnių darboviečių. Jei ten dirbote gerai, jus priims lengviau nei nepažįstamą pagal skelbimą besikreipiantį žmogų.

5. Būkite ištikimas savo mokyklai. Bendradarbiauti su mokslo įstaigomis, kurios jus išugdė, yra be galo naudinga. Mokyklos turi įvairiausių programų, būrelių, rengia įvairaus pobūdžio susitikimus, tereikia čia rasti savo vietą.

Jei nerandate internete, prie kokios mokyklos veiklos galite prisidėti, paskambinkite buvusiam dėstytojui ar administratoriui ir tiesiog pasikalbėkite, paklauskite, kur galėtumėte ateiti, kaip prisijungti. Susisiekite su alumnais, karjeros centru ir pan., klauskite, prie kokių vykdomų projektų galite prisidėti.

6. Jums reikalinga matrica. Ieškant darbo jums pravers kibernetinė erdvė. Interneto tinklalapių, pranešančių apie laisvas darbo vietas, yra iš tikrųjų nemažai. Visgi turėkite omenyje, kad ne visi jie vienodai kokybiški, todėl daugiausia laiko praleiskite labiausiai patikimuose tinklalapiuose. Siųskite savo gyvenimo aprašymą tik patikimiems interneto portalams, rinkitės konkrečią darbo poziciją – apsisprendusieji darbdaviams patinka labiau, – nuolatos atnaujinkite savo aprašymą.

7. Būkite seklys. Stebėkite, kurios kompanijos auga, kurios turi augimo potencialą, o kurios yra arti pabaigos. Stebėkite, kurios įmonės atidaro filialus užsienyje, dalyvauja karjeros mugėse. Pasidarykite sau kompanijų, kurioms sekasi geriausiai, sąrašą. Aplankykite jų tinklalapius, pažiūrėkite, ar nėra laisvų darbo vietų. Pasistenkite užmegzti ryšius su kompanija, būkite entuziastingas, nenuleiskite rankų, jei iš karto jums nebus atsakyta.

8. Susisiekite su savo guru. Ar yra jūsų gyvenime buvę tokių žmonių, kuriais tiesiog gėrėdavotės, kurie jus įkvėpdavo? Parašykite jiems ir neslėpkite, kad jie padarė jums nemažą įtaką, paprašykite pasidalinti savo patirtimi ieškant darbo ar dirbant, prašykite patarimų. Rašydami visada išsamiai prisistatykite.

9. Judėkite. Neapsiribokite darbo paieška vien sėdėdami prie interneto – išeikite iš namų vos pasitaikius progai. Aktyvus poilsis paskatins jūsų kūrybiškumą, o susitikimai su draugais bei jų pažįstamais gali iš tiesų padėti pasistūmėti į priekį ir su darbo paieška. Naudinga būti tarp nepažįstamų žmonių.

10. Imkitės iniciatyvų. Viena jų galėtų, pavyzdžiui, būti karjeros klubas. Sukvieskite ten įvairiausių profesijų ir patirčių žmonių, dalinkitės idėjomis, kontaktais, padėkite vienas kitam ieškoti darbo, kartu ieškokite problemų sprendimo būdų. Į kiekvieną susitikimą stenkitės pasikviesti vis kitą specialistą, kuris patartų, kaip ruoštis darbo pokalbiui, kaip sudaryti gerą įvaizdį ir pan.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką