Sportas gyvai

10 perspektyviausių Lietuvos verslininkų, kuriuos pastebėjo „Forbes“

Gyvenimo būdo dizaineriu prisistatantis Tomas Laurinavičius portale „Forbes“ išskyrė 30 perspektyviausių Baltijos šalių verslininkų. Lietuvos jauni perspektyviausi verslininkai čia užėmė dešimt vietų.
Kompiuteris
Kompiuteris / Pexels.com nuotr.

Remdamasis Pasaulio ekonomikos forumu T.Laurinavičius pažymi, kad Baltijos šalys yra tarp versliausių valstybių Europoje. Inovatyviausi ir sėkmingiausi pradedantieji Baltijos šalių verslininkai gali būti inovacijų ir pokyčių vedliai Baltijos šalyse.

„Šis sąrašas parodo dalį talentingiausių žmonių iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Jis skirtas parodyti, kad nesvarbu, kas tu toks ir kur esi, jei sprendi realias žmonių problemas, gali reikšmingai paveikti ir prisidėti prie žmonių gerovės visame pasaulyje“, – teigiama „Forbes“ portale.

Pateikiame išskirtus verslininkus lietuvius – sąrašo eilės tvarka nėra svarbi:

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Milda Mitkutė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Milda Mitkutė

Milda Mitkutė ir Justas Janauskas, „Vinted“: 2008-aisiais ši pora atsitiktinai sumąstė platformą, kur žmonės galėtų keistis naudotais drabužiais. Šiandien „Vinted“ yra didžiausia pasaulyje naudotų drabužių mylėtojų rinka, turinti 12 milijonų vartotojų dešimtyje šalių.

Dalia Lasaitė, „CGTrader“: patyrusi verslininkė prisidėjo kuriant kelias pradedančiąsias kompanijas, tarp kurių yra „Campalyst“ ir „Geoger“. Dabartinė jos įmonė „CGTrader“ turi didžiausią 3D modelių duomenų bazę kūrėjams ir pusės milijono vartotojų bendruomenę.

Justas Malinauskas, „Whatagraph“: 2015-aisiais sukūrė internetinį įrankį, kuris automatiškai konvertuoja svetainių ir socialinių tinklų analitinius duomenis į vizualiai įtraukiančius pranešimus. Pernai bendrovės pajamos augo 450 proc., bendrovė dirba su tokiais prekių ženklais kaip „Land Rover“, „Toshiba“, „Jaguar“ ir „Pfizer“.

Daumantas Dvilinskas
Daumantas Dvilinskas

Daumantas Dvilinskas, „TransferGo“: finansinių technologijų bendrovės bendraįkūrėjas ir vadovas rinkai pasiūlė bene greičiausią ir pigų tarptautinių perlaidų būdą. Šiemet D.Dvilinskas pateko į „Forbes“ jaunesnių nei 30 metų perspektyviausių finansininkų sąrašą.

Lukas Lukoševičius, „TableAir“: sukūrė į darbuotojus orientuotą biuro sprendimą, leidžianti integruoti darbo vietas į vieną operacinę sistemą. Naudojant sensorius, internetu perduodamas paslaugas ir mobiliąją aplikaciją sukuriama dinaminė darbo aplinka, leidžianti didinti darbuotojų įsitraukimą, saugoti jų sveikatą. Savo veiklą jis pradėjo norėjęs sukurti stalą, leidžiantį išvengti nugaros skausmo.

Aurelijus Liubinas, „Deeper“: ši bendrovė revoliucionavo žvejybą, pasiūliusi žuvų paieškos sensorių „Deeper Sonar“. Dabar A.Liubinas su komanda dirba ties kitu įnagiu – išmaniu dviračio užraktu „Deeper Lock“, kuris leidžia sujungti dviratį su išmaniuoju telefonu ir laiku išvengti vagystės.

Matas Jakutis ir Danielius Jakutis, „Filippo Loreti“: broliai laikrodžių mylėtojams pateikė pasiūlymą, kurio sunku atsisakyti: prabangius laikrodžius po 200 eurų. Nors įperkama prabanga skamba įtartinai, tačiau broliai už prašomą kainą siūlo išskirtinę kokybę. Kiekvienas laikrodis yra rankų darbo, dėl to kolekcijos turi ribotą prekių kiekį. „Kickstarter“ platformoje bendrovė pritraukė 5,4 mln. JAV dolerių.

Edmundas Balčikonis, „TrackDuck“: jo su partneriais įkurtą ir vadovaujamą bendrovę neseniai nupirko „InVision“, kurianti prototipų, bendradarbiavimo ir darbo eigos platformas. Šiuo metu E.Balčikonis „InVision“ dirba produkto vadovu ir išlieka aktyviu startuolių bendruomenės nariu Lietuvoje.

Ignas Rubežius, „MailerLite“: tarptautinė reklamos elektroniniu paštu platforma šiuo metu pasaulyje aptarnauja 327 tūkst. verslo įmonių, 27 Vilniuje dirbantys darbuotojai klientus aptarnauja 7-iomis kalbomis. I.Rubežiaus stilius – praktiškumas ir geras dizainas.

KTU nuotr./Antanas Bakšys
KTU nuotr./Antanas Bakšys

Antanas Bakšys, „SearchNode“: įmonę 2012-aisiais įkūręs vos 16 metų, dabar jis yra vienas iš perspektyviausių Lietuvos ir Baltijos šalių verslininkų.

Jo įmonė specializuojasi paieškos technologijose, skirtose elektroninei komercijai. Šiuo metu bendrovė jau gauna šešiaženkles pajamas ir dirba su 100 klientų 13-oje valstybių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius