Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 8d. 22:45

10 proc. Kinijos milijardierių įsitaisė valstybės parlamente

Komunistų partijos kongresas
AFP/Scanpix nuotr. / 10 proc. Kinijos milijardierių įsitaisė valstybės parlamente

Nuo šių metų Kinijos parlamente dirba 31 milijardierius – iš viso 10 proc. Kinijos milijardierių. Palyginimui, JAV Kongrese nėra nė vieno žmogaus, kuris turėtų daugiau nei 500 mln. dolerių. Tačiau Kinijos valdžios milijardieriai stengiasi neatkreipti dėmesio, o vietinėje žiniasklaidoje praktiškai neįmanoma rasti jokio priminimo apie tuos, kas valdo šalį – partija kovoja su korupcija ir todėl turtingieji su auksiniais laikrodžiais gatvėse nevaikšto, rašo „PBK Daily“.

Kinijos Nacionalinis Liaudies Kongresas turi šūkį – „kuklumas puošia žmogų“. Tačiau šiemet iš 3 tūkst. deputatų net 31 valdo milijardus dolerių. Kinijoje yra 358 milijardieriai. Vadinasi, maždaug dešimtadalis jų dirba parlamente. Iš viso svarbius valstybinius, politinius postus turi 90 Kinijos milijardierių – maždaug 9 proc. daugiau nei prieš metus.

Ir tai yra tik oficialūs skaičiai. Ne veltui žiniasklaida Kinijos Nacionalinį Liaudies Kongresą vadina milijardierių parlamentu.

Palyginimui, JAV Kongrese nėra nė vieno žmogaus, valdančio daugiau nei 500 mln. dolerių. Taip yra nepaisant to, kad JAV milijardierių yra daugiau nei Kinijoje – 481. Turtingiausias JAV Kapitolijaus respublikonas yra Darrellis Issa – jis turi 335 mln. dolerių. Bet jis yra tiesiog vargšas, palyginti su turtingiausiu kolega iš Kinijos Zongu Qinghou, kuris turi 20 mlrd. dolerių.

Turtingiausio Kinijos politiko turtas per dvejus pastaruosius metus padvigubėjo, tuo metu JAV turtuolio politiko – dvigubai sumažėjo.

 Žiniasklaida Kinijos Nacionalinį Liaudies Kongresą vadina milijardierių parlamentu.

Galimybę patekti į politiką Kinijos milijardieriai gavo palyginti neseniai. Tik 2002 metais milijonines pajamas gaunantiems asmenims leista įgyti partinius bilietus, o būtent priklausymas partijai ir atveria kelius į valstybinius postus. Turtingieji gavo teisę valdyti, o pareigūnai – uždirbinėti milijonus.

„South China Morning Post“ duomenimis, tuo metu, kai žemyninėje Kinijos dalyje sparčiai augo milijardierių skaičius, paprastų kinų pajamos augo lėtai dėl ekonomikos sulėtėjimo. Kinijoje vidutinis metinis atlyginimas pernai siekė apie 8,5 tūkst. dolerių.

2012 metais Kinijoje buvo paskelbta kova su korupcija. Nuo to laiko Kinijos milijardieriai nevaikšto su auksiniais laikrodžiais ir geriausių dizainerių drabužiais. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką