2025-09-12 07:28

1,5 km nuo saulės, vėjo elektrinių gyvenantiems žmonėms siūlomos didesnės kompensacijos

Seimui siūloma įtvirtinti žmonėms palankesnę įmokų, kurias moka saulės, vėjo ir kitų elektrinių vystytojai, paskirstymo gyventojams ar bendruomenėms tvarką.

Šio straipsnio įgarsinimo gali klausyti tik 15min prenumeratoriai

Prenumeruoti
Atsinaujinanti energetika Šilutės rajone
Atsinaujinanti energetika Šilutės rajone / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pagal ją kompensacijos bus mokamos namų ūkiams, esantiems 1,5 km atstumu nuo veikiančių elektrinių, o ne 5 km, kaip yra dabar.

„Būtent tai užtikrins, kad labiausiai paveikti gyventojai gautų didesnę tiesioginę naudą ir nebeliktų absurdiškai mažų gamybos įmokos išmokėjimų. Šiuo metu dėl didelio atstumo, didelio gyventojų skaičiaus vienam gyventojui tenkanti gamybos įmokų suma gali būti 1 centas, kas, akivaizdu, neužtikrina pačios gamybos įmokos tikslo“, – Seime teigė pokyčius pristatydamas laikinasis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą