Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

„Snoro“ laikinojo administratoriaus darbovietei skirta 16 mln. litų

Laikinasis „Snoro“ administratorius Simonas Freakley prieš pat paskelbiant išvadas, kad nėra jokių šansų atgaivinti banką, skubėjo persiversti užmokestį už savo paslaugas. Ir dar persivedė pinigų avansu už būsimas paslaugas.
Simonas Freakley
Simonas Freakley / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Tokia išvada peršasi perskaičius iš „Snoro“ nutekėjusią informaciją. Kvitų kopijose rašoma, kad lapkričio 24 dieną iš „Snoro“ buvo pervesta 2,4 mln. eurų. Po penkių dienų pervesta panaši suma. Apie tai rašo portalas IQ.lt.

Anksčiau skelbta, kad laikinojo administratoriaus paslaugos kainuoja beveik 500 tūkst. litų per mėnesį. Remiantis kvitų kopijomis, per tris kartus iš „Snoro“ į bendrovės „Zolfo Cooper“ sąskaitą buvo pervesta  4,834 mln. eurų (16,69 mln. litų). S. Freakley yra „Zolfo Cooper“ partneris.

„Snoro“ veikla buvo sustabdyta lapkričio 16 dieną, tą pačią dieną paskirtas ir laikinasis banko administratorius – S. Freakley, bankas nacionalizuotas. Lapkričio 24 dieną, 13 val. 34 minutės iš „Snoro“ į „Zolfo Cooper“ sąskaitą Didžiosios Britanijos banke „Barclays“ pervesta 1 mln. eurų. Praėjus mažiau nei trims valandoms, 16 val. 07 minutės į tą pačią sąskaitą pervesta dar 1,4 mln. eurų.

Abiem atvejais nurodytas mokėjimo pagrindas – sutartis dėl laikinojo administratoriaus skyrimo.

Tos pačios lapkričio 24-osios vakarą Lietuvos bankas paskelbė, kad bus inicijuojamas „Snoro“ bankrotas. Iki tol dar tikėtasi atgaivinti „Snorą“. Planuota padalinti jį į vadinamuosius blogąjį ir gerąjį bankus. Pastarajame būtų sukauptas geros kokybės turtas, jis atsiskaitinėtų su indėlininkais.

Pagrindas pervesti pinigus - sutartis dėl laikinojo administratoriaus skyrimo.

Tačiau laikinasis administratorius pateikė išvadas, jog „Snoro“ turto vertė yra 3,4 mlrd. litų mažesnė nei skelbta, o tęsti jo veiklą nėra prasmės – bankas dirbtų nuostolingai. Remdamasis šiomis išvadomis Lietuvos bankas apsisprendė atšaukti „Snoro“ licenciją bei kreiptis į teismą dėl bankroto.

Lapkričio 28 dieną Lietuvos bankas taip ir padarė. Vilniaus apygardos teismui pateikta ir bankroto administratoriaus kandidatūra – bendrovė Įmonių bankroto administravimo ir teisinių paslaugų biuras.

Kitą dieną po šio kreipimosi, remiantis kvitų kopijomis, iš „Snoro“ buvo pervesti 2 milijonai 434 tūkstančiai 396 eurai. Gavėjas – ta pati bendrovė „Zolfo Cooper“.

Praėjus dar savaitei – gruodžio 6 dieną – Lietuvos banko valdyba apsigalvojo ir teismui pateikė naują „Snoro“ bankroto administratoriaus kandidatūrą – S. Freaklio kolegą Neilą Cooperį, bendrovės „Zolfo Cooper“ vyriausiąjį partnerį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius