Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 5d. 14:33

160 tūkstančių dirbančiųjų per mėnesį negauna ir minimumo – tenkinasi 200 eurų

Pensija
Pensija

Kovo mėnesį net 160 tūkstančių Lietuvos dirbančiųjų uždirbo mažesnį darbo užmokestį nei minimalus atlyginimas – tai kas dešimtas pagal darbo sutartį dirbantis žmogus. Vidutiniškai šie asmenys uždirbo vos po 199,6 eurus per mėnesį.

Lietuvoje yra net 23 savivaldybės, kuriose daugiau nei 18 proc. dirbančiųjų neuždirba minimalaus mėnesinio atlyginimo (MMA). Daugumoje jų vidutinis visų dirbančiųjų atlyginimas svyruoja tarp 500–600 eurų, išskyrus Visaginą (688,4 Eur), Palangą (691 Eur) ir Neringą (1098 Eur).

„Sodra“ pateikia savivaldybių, kuriose „nuskriaustų“ darbuotojų daugiausia, žemėlapį.

„Sodros“ inf./Savivaldybės, kuriose daugiausia dirbančių už mažesnį atlygį nei MMA
„Sodros“ inf./Savivaldybės, kuriose daugiausia dirbančių už mažesnį atlygį nei MMA

„Sodra“ vertina, kad dirbančių už mažesnį nei MMA atlygį gyventojų socialinės garantijos itin sumažėja. Jei asmuo uždirba 200 eurų „ant popieriaus“, jo ligos išmoka būtų 18 eurų (sergant 5 dienas, iš kurių „Sodra“ apmoka 3 dienas), motinystės išmoka – 200 eurų, vaiko priežiūros išmoka vaiką auginant dvejus metus – 156 eurai per mėnesį „ant popieriaus“.

„Per metus uždirbamos pajamos yra svarbios ne tik kaupiamam stažui, bet ir skaičiuojant žmogui priklausančias išmokas. Ligos, motinystės, tėvystės, nedarbo išmokos tiesiogiai priklauso nuo oficialaus darbo užmokesčio ir mokamos nuo tos sumos, nuo kurios sumokamos įmokos“, – įspėja „Sodra“ ir ragina kreiptis į institucijas, jei darbdavys dalį atlyginimo apskaito neoficialiai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką