Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

2010-ieji sunkiausi bus ispanams, latviams ir lietuviams

Ekonomika
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Ekonomika
Šaltinis: 15min
0
A A

Ekonominės krizės padariniais bene garsiausiai skundžiasi Bulgarijos gyventojai, tačiau 2010-uosius sunkiausiai pakels ispanai, latviai ir lietuviai.

Amerikiečių finansinių tyrimų bendrovė „Moody's Corporation“ sudarė „vargo indeksą“ – ekonominės padėties sunkumo rodiklį, paremtą numatomu biudžeto deficito dydžiu ir nedarbo lygiu ir pagal jį išrikiavo 23 valstybes.

Kaip rašo „The Wall Street Journal“, labiausiai apgailėtinų valstybių sąrašo apačioje netikėtai atsidūrė Bulgarija. Nors tai viena skurdžiausių Europos valstybių, „Moody's“ jai prognozuoja nedidelį biudžeto deficitą ir 10 proc. nesiekiantį nedarbą.

Dėl šių priežasčių Bulgarijai tekęs „vargo indeksas“ yra kiek žemesnis nei skirtas turtingajai Šveicarijai, kurios ekonominiai rodikliai gerokai pranoksta Europos vidurkį.

Gerokai mažiau netikėta buvo tai, kad labiausiai apgailėtinų valstybių sąrašo viršuje atsidūrė Latvija ir Lietuva. Čia buvo smarkiai apkarpytos valstybės išlaidos ir fiksuojamas dviženklis BVP susitraukimas. Kaip rodo „vargo indeksas“ lietuviai ir latviai yra atsidūrę bene tris kartus beviltiškesnėje padėtyje nei bulgarai.

Vis dėlto, labiausiai apgailėtina valstybe „Moody's“ išrinko Ispaniją, kur šypsenas iš gyventojų veidų negrąžinamai trina vis ilgėjančios eilės prie bedarbio pašalpų.

„Moody's“ sudaryto sąrašo viduryje – Slovakija, Estija, Vengrija ir Lenkija. Šios šalys 2010-uosius išgyvens lengviau nei Didžioji Britanija, JAV ir Graikija. Tačiau geriausiai seksis Bulgarijai, Šveicarijai ir Čekijai, kuri, anot „Moody's“ yra laimingiausia Vidurio Europos valstybė.

Vis dėlto, „The Wall Street Journal“ šiek tiek abejoja „Moody's“ metodais, kuriais remiantis buvo sudarytas labiausiai apgailėtinų valstybių sąrašas. Esą sunku patikėti, kad Ukraina, biudžeto skyles lopanti iš Tarptautinio valiutos fondo skolintais pinigais ir laukianti padėtį šalyje galinčių destabilizuoti rinkimų, bus mažiausiai varginga Vidurio ir Rytų Europos ekonomika, išskyrus Bulgariją.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką