Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 4d. 10:50

2011 m. pirmojo ketvirčio BVP augimas viršijo net ir optimistiškiausias analitikų prognozes

Prognozuojamas ekonomikos augimas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Prognozuojamas ekonomikos augimas

Remiantis Statistikos departamento išankstiniais duomenimis, 2011 m. pirmąjį ketvirtį šalies bendrasis vidaus produktas (BVP) siekė 23,1 mlrd. Lt (to meto kainomis) ir, palyginti su atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu, didėjo 6,9 proc. Šis ūkio augimo rodiklis viršijo net ir optimistiškiausias analitikų prognozes.

Šių metų pirmąjį ketvirtį, palyginti su 2010 m. atitinkamu ketvirčiu, stebėtas teigiamas bendrosios pridėtinės vertės pokytis visose veiklos rūšių grupėse, tuo tarpu 2010 m. pirmąjį ketvirtį beveik visų, išskyrus pramonę, veiklos rūšių grupių bendroji pridėtinė vertė dar mažėjo.

Išankstiniai statistiniai mažmeninės prekybos duomenys pateisino vidaus prekybos įmonių lūkesčius – apyvarta kovo mėnesį didėjo visose vidaus prekybos veiklose, specializuotose ir nespecializuotose parduotuvėse. Visa mažmeninės prekybos, variklinių transporto priemonių ir motociklų didmeninės ir mažmeninės prekybos bei remonto įmonių apyvarta (be PVM) 2011 m. kovo mėn. buvo 15,8 proc. didesnė nei vasario mėnesį ir, palyginti su 2010 m. kovo mėnesiu, padidėjo 20,5 procento. Visa vidaus prekybos įmonių apyvarta, palyginti su praėjusių metų atitinkamu mėnesiu, didėja septintas mėnuo iš eilės.

Ekonominių vertinimų rodiklis rodo, kad ekonomikos atsigavimas gali būti spartesnis nei buvo tikėtasi nuosmukio pradžioje.

Ekonominių vertinimų rodiklis rodo, kad ekonomikos atsigavimas gali būti spartesnis nei buvo tikėtasi nuosmukio pradžioje. Šią žinią patvirtina ne tik ekonomikos agentų lūkesčiai, bet ir pirmasis pirmojo 2011 m. ketvirčio įvertis. Pasitikėjimo rodikliai augo visose srityse, išskyrus paslaugų sektorių, kur rodiklis liko nepakitęs. Be to, 2011 m. balandžio mėn. pramonėje, kuri buvo Lietuvą iš nuosmukio vadavusi jėga, pirmą kartą nuo Didžiosios recesijos pradžios tarp įmonių vadovų yra daugiau optimistų nei pesimistų.

Vartotojų optimizmas kiekvieną mėnesį vis sparčiau auga. Kitaip tariant, šalies ekonomikoje vykstantys procesai daro įtaką gyventojų nuomonei ir sprendimams: pramonės, eksporto ir transporto sektorių traukiama ekonomika jau yra pradėjusi kurti darbo vietas ir gerinti vartotojų finansinę padėtį (tiesiogiai arba netiesiogiai per kitiems sektoriams sukuriamą naudą), nors kai kurie ekonomistai šioje srityje vis dar laikosi atsargios pozicijos. Jeigu vertinsime vartotojų lūkesčius kaip lydintįjį ekonomikos indikatorių, galime teigti, kad ir kitas šalies BVP įvertis bus ne mažiau veržlus nei pirmojo 2011 m. ketvirčio. Kita vertus, namų ūkiai išlieka gana abejingi už šalies ribų vykstantiems ekonominiams įvykiams ir neatsižvelgia į išorės rizikas (arba nesitiki, kad jos realizuosis).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką