Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2022 09 25

4 neskausmingi ir patikrinti būdai taupyti: nuo „nieko nepirkimo dienos“ iki 50–30–20 taisyklės

„Taupymas“ – žodis, kuris greičiausiai galėtų tapti 2022-ųjų metų žodžiu. Kaip pasiekti, kad taupymas taptų įpročiu, o ne kančia? Laikantis tam tikrų taisyklių taupymas gali tapti gyvenimo būdu, ilgainiui lemsiančiu ramybę.
Taupymas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Taupymas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Rašytojas Erichas Maria Remarque rašė: „Pinigai nedovanoja laimės, bet veikia raminančiai.“ Kaip vis dėlto pasiekti tos ramybės?

Taupumas – tai būdo savybė, kurią galima išugdyti. Be to, ilgainiui tai tampa įpročiu, užtikrinančiu ir ramybę.

Taupymo būdų yra įvairiausių, be to, dažniausiai jie paremti principu – „pažaboti savo ego norėti daugiau“. Morganas Houselis knygoje „Pinigų psichologija: amžinos pamokos apie turtą, godumą ir laimę“ pabrėžė mintį, jog taupyti gali ir turi kiekvienas, tereikia tik įveikti egoizmą turėti daugiau ir gyventi pagal savo galimybes. Anot jo, išleisti pinigai nesukuria turto, tai tik išlaidos, o žinia, kad yra atidėtų pinigų, sukuria kur kas daugiau – laisvę.

Kaip taupyti, kad tai netaptų pernelyg „skausminga“? Yra jau klasikinės taisyklės, kurios ne vienų išbandytos, neretai cituojamos ir pačių ekonomistų. Kokios jos?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius