Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

5 tūkst. jaunuolių įdarbinimui – 22 mln. litų

Nedarbas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Nedarbas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kovodama su didžiuliu jaunimo nedarbu, Lietuvos darbo birža (LDB) pradėjo vykdyti projektą „Būk aktyvus darbo rinkoje“. Projektui įgyvendinti iš Europos socialinio fondo (ESF) skirta 22 mln. litų. Šiomis lėšomis bus finansuojamas jaunų žmonių (iki 29 metų) įdarbinimas, skiriant subsidijas juos priimančioms įmonėms, ir remiamas darbo įgūdžių įgijimas. Tiesa, projektas padės tik 5 tūkst. ir maždaug 46 tūkst. darbo neturinčių jaunuolių.

Penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje LDB direktorius Mindaugas Petras Balašaitis skaičiavo, kad jaunimo iki 25 metų registruotas nedarbas nuo šių metų pradžios išaugo nuo 8,1 iki 9,9 proc. Jo turimais duomenimis, liepos 1 dieną LDB buvo užsiregistravę 46 tūkst. jaunų bedarbių. „Pusė registruotų asmenų birželį baigė universitetines studijas“, – pastebėjo M.P.Balašaitis.

Jo teigimu, naujas projektas „Būk aktyvus darbo rinkoje“ yra skirtas jaunimui iki 29 metų, kuris yra užsiregistravęs LDB. „Remdami jų įdarbinimą, sudarysime galimybes įgyti įgūdžių darbo vietoje, įsitvirtinti darbo rinkoje“, – sakė LDB direktorius. Tiesa, mėgindami susirasti darbą ir įgyti darbo įgūdžių, ESF parama galės pasinaudoti tik kiek daugiau nei 5 tūkst. jaunų bedarbių.

Ne vienadieniams verslininkams

M.P.Balašaitis pabrėžė, kad naujame projekte gali dalyvauti jaunuoliai, pradedantys veiklą pagal įgytą kvalifikaciją. „Darbo įgūdžių galės įgyti tik tas, kuris kreipėsi į LDB per šešis mėnesius nuo kvalifikacijos įgijimo“, – dėstė jis.

Tuo tarpu jaunimą norinčios įdarbinti įmonės turės teikti prašymus, nurodydamos, kiek žmonių gali įdarbinti ir kokį užmokestį mokėti. „Įmonė negali būti bankrutuojanti, likviduojama ar restruktūrizuojama. (...) Projektas orientuotas į tuos, kurie nėra vienadieniai verslininkai Lietuvoje, o nori turėti lojalų darbuotoją“, – aiškino M.P.Balašaitis.

Jaunus, patirties neturinčius darbuotojus priėmusioms įmonėms iš minėtų 22 mln. litų mokamos subsidijos, kurios kompensuos iki 50 proc. jiems mokamo darbo užmokesčio ir nuo jo priskaičiuotų privalomojo socialinio draudimo įmokų.

Tikisi pristabdyti emigraciją

Spaudos konferencijoje dalyvavęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas vylėsi, kad projektas sumažins į užsienį emigruojančių jaunuolių srautą. „Jaunimas matydamas daugiau alternatyvų čia, Lietuvoje, galbūt mažiau rinksis lengviausią kelią važiuoti ieškoti darbo kitur“, – kalbėjo ministras.

Jis svarstė, kad galimybė pasinaudoti papildomais finansiniais ištekliais paskatins darbdavius kurti naujas darbo vietas ir priimti į darbą, užsiauginti kvalifikuotų darbuotojų. Ministras pabrėžė, kad jaunų žmonių įdarbinimui skyrus subsidijas nepadaugės anksčiau dirbti įmonėse pradėjusių žmonių atleidimo atvejų. „Vien jauni, patirties neturintys žmonės nesukurtų tiek pridėtinės vertės kiek senieji“, – sakė D.Jankauskas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką