Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 28d. 13:22

73 mln. litų: tiek sumažėjo alkoholio akcizo surinkimas

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai

Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, šių metų pirmąjį ketvirtį lyginant su 2008 m. tuo pačiu laikotarpiu, akcizo mokesčio už alkoholinius gėrimus sumokėta 73,1 mln. litų mažiau. Beveik visą šią sumą – 71,6 mln. litų – sudaro sumažėjęs akcizo mokesčių už etilo alkoholį (stipriuosius gėrimus) surinkimas.

„Skaičiai rodo, kad sprendimas per paskutiniuosius dvejus metus stipriai padidinti akcizo mokestį stipriesiems alkoholiniams gėrimams buvo klaidingas ir padarė žalos valstybės biudžetui. Turbūt niekas nebetiki, kad stiprių gėrimų pardavimai šiais metais sumažėjo 50 proc. lyginant su 2007 m. dėl to, kad staiga pasikeitė vartojimo kultūra ir žmonės nustojo pirkti alkoholinius gėrimus. Tiesiog atitinkama dalis stipraus alkoholio apyvartos persikėlė į nelegalią rinką.“, – sakė Alkoholiniais gėrimais prekiaujančių įmonių asociacijos (AGPĮA) prezidentas Laurynas Vilimas.

Asociacijos prezidento teigimu, puikus pavyzdys apie realią situaciją: šį mėnesį vienos iš muitinės departamento pareigūnų operacijos metu buvo konfiskuota 50 tonų kontrabandinio spirito – tai beveik tris kartus daugiau nei per visus praėjusius metus. Realizavus šį kiekį, valstybės biudžetas negautų 2,2 mln. litų akcizo mokesčio, kurį būtų privalėjęs sumokėti legalus verslas. Policijos departamentas taip pat patvirtina, kad ženkliai suaktyvėjo naminės degtinės gamyba, teigiama pranešime spaudai.

„Liūdna ir pavojinga, kad pildosi visos prognozės, apie kurias perspėjome valdžią dar 2007 metų pabaigoje. Tuo metu nebuvome išgirsti, o akcizas stipriam alkoholiui per paskutinius du metus padidintas 35 proc. Dabar galime stebėti, kaip į nuolat karpomą biudžetą nesurenkami šimtai milijonų litų, ir spėlioti, kiek kartų šis nuostolis dar padidės iki metų pabaigos, jei valdžia nesiims ryžtingų veiksmų“, – apgailestavo AGPĮA prezidentas Laurynas Vilimas

Stipraus alkoholio pramonės siūlymu, norint sušvelninti situaciją, būtina sumažinti akcizo mokesčius alkoholiniams gėrimams bent iki 2007 m. lygio (3200 Lt/Hlpa) ir atšaukti nuo 2009 m. įsigaliojusius naktinės prekybos alkoholiu draudimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką