Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 23d. 15:36

80 tūkst. Lietuvos buhalterių penktadienį susiėmė už galvų

Internetas
123rf.com nuotr. / 80 tūkst. Lietuvos buhalterių penktadienį susiėmė už galvų

Daugiau 80 tūkst. Lietuvos įmonių penktadienį turėjo pradėti testuoti PVM sąskaitų faktūrų ir elektroninių važtaraščių sistemas. Tačiau nepavyko – jos kol kas neveikia, 15min pasakojo keli buhalteriai. O Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) ramina, kad tai yra tik testinė versija ir įmonės nepatogumų nepatirs.

Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokėtojai bei krovinius vežančios įmonės nuo spalio pirmosios turės teikti VMI duomenis apie PVM sąskaitų faktūrų registrus ir elektroninių važtaraščių duomenis.

Testinė išmaniosios mokesčių administravimo sistemos (i.MAS) versija buvo paleista penktadienį, tačiau buhalteriai pasakojo, kad prie sistemos iki šiol prisijungti taip ir nepavyko. Tiesa, VMI duomenimis, kai kuriems prisijungti pavyko – įrašai sistemose rodo, kad vienu metu šiandien programomis naudojosi per 2000 verslo atstovų (bendras dienos skaičius bus žinomas vėlai vakare).

VMI atstovo spaudai Dariaus Butos teigimu, penktadienį 10 val., kai oficialiai atverta sistema, VMI sulaukė keliasdešimt tūkstančių bandymų prisijungti prie Išmaniosios mokesčių administravimo sistemos.

„Toks didelis skaičius bandymų prisijungti prie sistemos nulėmė sistemos darbo nestabilumą. Tačiau sistemų testavimas tam ir daromas, kad IT specialistai gautų mokesčių mokėtojų pastabas, rastų klaidas ir neatitikimus“, – sakė D.Buta.

Pasak jo, verslininkai labai aktyviai teikia pastabas VMI. Jis taip pat pabrėžė, kad nė vienas jų nebus baudžiamas dėl netyčinių klaidų, o oficialaus sistemos starto perkelti neketinama.

„Taip pat norime pažymėti, kad nesustos nei vienas verslo procesas, jei sistemų veikimo parametrai netenkins verslo poreikių (pvz., nepakankama greitaveika) – VMI ras tiek verslui, tiek mokesčių administratoriui tinkančius sprendimus, leidžiančius verslui sėkmingai vystyti veiklą (pvz., važtaraščių duomenis pateikti vėliau, nei kroviniui pajudėjus ir pan.)“, – aiškino D.Buta.

VMI teigimu, Bandomasis PVM sąskaitų faktūrų projektas, kurio metu nuo 2015 metų pavasario kai kurios šalies įmonės per deklaravimo sistemą teikė duomenis apie PVM registrus, parodė, kad projekte dalyvavusių įmonių deklaruotas PVM išaugo beveik 18 procentinių punktų (arba 65,6 mln. Eurų) daugiau, nei visų PVM mokėtojų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką