Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

83 tūkstančiai pajamų deklaracijos nepateikusiųjų sulauks VMI dėmesio

VMI
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / VMI
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (VMI) informuoja, kad mokesčių mokėtojų, kurie už praėjusius metus nepateikė Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) deklaracijų, nuo šiandien sulauks VMI priminimų.

„Pagal šiuo metu turimą informaciją, daugiau nei 83 tūkst. mokesčių mokėtojų, kurie privalėjo deklaruoti pajamas, šios prievolės dar neįvykdė. Didžiąją dalį jų sudaro gyventojai pasinaudoję didesniu nei priklauso neapmokestinamuoju pajamų dydžiu“ – teigė Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko pavaduotoja Vilma Vildžiūnaitė, ir pažymi, jog taip pat tarp nepateikusiųjų yra nemažai tokių, kurie vykdė individualią veiklą pagal pažymą arba buvo išsiėmę verslo liudijimą arba pardavė nekilnojamąjį turtą neišlaikę nuosavybėje trejus metus ar penkerius metus, jei turtas buvo įsigytas nuo 2011 metų.

Mokesčių mokėtojams, kurie privalėjo, bet nedeklaravo savo pajamų, iki šių metų gegužės 2 d., t.y. deklaravimo termino pabaigos, už mokestinių prievolių nevykdymą laiku skaičiuojami delspinigiai, jiems gresia administracinė atsakomybė.

Pajamas šiemet deklaravo beveik 807 tūkst. mokesčių mokėtojų, iš jų 93 proc. tai darė naudodamiesi VMI Elektroninio deklaravimo sistema (toliau – EDS).

Visą informaciją apie pajamų deklaravimą gyventojai gali rasti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt, o į iškilusius klausimus mokesčių mokėtojams mielai atsakys Mokesčių informacijos centro specialistai, paskambinus VMI trumpuoju telefonu 1882.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką