Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 20d. 11:32 , Atnaujinta: 2021 sausio 20d. 11:42

A.Armonaitė: pagalbos paketas leis paremti dešimtis tūkstančių verslų, gali tekti ieškoti papildomų pinigų

Trečiadienį startavus pirmajam Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pagalbos verslui paketui, ministrė Aušrinė Armonaitė teigia, kad dėl jo bus galima paremti dešimtis tūkstančių įmonių. Vis dėlto smulkaus ir vidutinio verslo paskoloms ir subsidijoms gali prireikti daugiau nei dabar suplanuoti 180 mln. eurų, o į tai reaguodama ministrė žada ieškoti papildomų pinigų. Šia parama galės pasinaudoti įmonės, nukentėjusios dėl COVID-19 pandemijos.

Lietuvos įmonės trečiadienį nuo 8 val. ryto per Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) arba „Invegos“ sistemas gali kreiptis dėl paramos.

Šiame pirmuoju vadinamame pagalbos verslui pakete 150 mln. eurų bus numatyta smulkaus ir vidutinio verslo įmonių subsidijoms, dar 30 mln. eurų – paskoloms.

„Kalbant apie paskolas, jas galės gauti 400–500 įmonių, – žurnalistams sakė A.Armonaitė. – Subsidijų priemone galės pasinaudoti dešimtys tūkstančių verslų“.

Anot jos, kol kas paraiškų priėmimas vyksta sklandžiai, o susidomėjimas parama yra didelis.

„Aš iš tikrųjų nuolat palaikau ryšį su VMI vadove ir „Invegos“ vadovu ir, mūsų žiniomis, viskas kol kas yra gerai. Tikiuosi, kad taip ir liks“, – kalbėjo ekonomikos ir inovacijų ministrė.

Valdžia subsidijomis rems įmones, kurių apyvarta per pandemiją susitraukė 30 proc. arba daugiau.

Mes turime omenyje, kad gali tekti šiek tiek finansiškai prisidėti prie šitos priemonės.

Anot A.Armonaitės, tokių įmonių Lietuvoje yra apie 100 tūkstančių. Ji tvirtino matanti riziką, kad visoms besikreipiančioms įmonėms numatytų pinigų gali nepakakti.

„Mes turime omenyje, kad gali tekti šiek tiek daugiau finansiškai prisidėti prie šitos priemonės. Tokias galimybes mes vertiname“, – sakė ministrė, pabrėžusi, kad pinigai būtų skiriami iš Ekonomikos ministerijos asignavimų, nedidinant biudžeto deficito.

Subsidijas galės gauti tos įmonės, kurių metinė apyvarta krito ne mažiau kaip 30 proc. nuo 2020 metų lapkričio 1 dienos iki 2021 metų sausio 31 dienos, palyginti su atitinkamu 2019–2020 metų laikotarpiu. Pasak A.Armonaitės, įmones parama pasieks per maždaug dešimt dienų nuo paraiškos pateikimo.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Aušrinė Armonaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Aušrinė Armonaitė

Subsidijos įmonėms, kurių apyvarta krito daugiau nei 30 proc., sieks 25 proc. praėjusiais metais sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM).

Įmonėms, kurios pernai sumokėjo mažiau nei 2 tūkst. eurų GPM, subsidija sieks 500 eurų.

Pinigai galės būti skiriami visoms įmonėms, išskyrus veikiančias žemės ūkio, žuvininkystės, akvakultūros srityje, taip pat kredito ir finansų įstaigas.

Skirtos subsidijos įmonė negalės naudoti dividendams išmokėti, kapitalui išmokant lėšas įmonės dalyviams mažinti.

Paspaudę čia, galite detaliau pamatyti, kas ir kokią paramą gali gauti pagal pirmąjį pagalbos paketą.

123RF.com nuotr./Pinigai
123RF.com nuotr./Pinigai

A.Armonaitė sakė, kad pritrūkus lėšų pirmasis pagalbos verslui paketas gali būti išplėstas antrojo, kuris startuos vasario antroje pusėje, sąskaita.

Šiame pakete, anot ministrės, bus numatyta parama ypač nuo pandemijos nukentėjusiems verslams, taip pat turgavietės mokesčio kompensacija ir papildomos išmokos savarankiškai dirbantiesiems. Jos bus susietos su šių žmonių mokamu Gyventojų pajamų mokesčiu.

Visą A.Armonaitės komentarą galite pamatyti čia:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką