TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Butkevičiaus metai – premjeras Seimui pristatė Vyriausybės 2014 m. darbus

Algirdas Butkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / A.Butkevičiaus metai – premjeras Seimui pristatė Vyriausybės 2014 m. darbus
Šaltinis: 15min
0
A A

Premjeras Algirdas Butkevičius ketvirtadienį Seimui pristatė Vyriausybės metinę ataskaitą. Jis gyrėsi, kad buvo pastatytas SGD terminalas, įvestas euras, daug dėmesio skirta krašto gynybai.

Tarp pirmųjų nuveiktų darbų A.Butkevičius išskyrė pasiruošimą eurui ir jo įvedimą, taip pat SGD terminalo pastatymą. A.Butkevičius priminė ir dar vieną svarbią permainą energetikos sektoriuje – „Lietuvos dujų“ nacionalizavimą.

„2014 metais sėkmingai atidarytas suskystintų gamtinių dujų terminalas – vienas esminių Lietuvos energetinio saugumo stiprinimo žingsnių, kuris sudaro sąlygas toliau mažinti dujų kainą vartotojams. Turėdama suskystintų gamtinių dujų terminalą, Lietuva savarankiškai apsirūpins gamtinėmis dujomis ir dujas pirks tarptautinėse dujų rinkose. Tai atveria naujas plėtros galimybes Lietuvos verslui“, – rašoma Vyriausybės ataskaitoje.

Premjeras akcentavo, kad Tarptautinis valiutos fondas (TVF) pagaliau Lietuvą įtraukė į išsivysčiusių šalių sąrašą.

„Džiaugiuosi, kad tai buvo puikus pretekstas tarptautinei žiniasklaidai pranešti apie mūsų pasiekimus“, – sakė premjeras.

Savo kalboje jis daug dėmesio skyrė ir 2014 metais paaštrėjusiai geopolitinei aplinkai.

„Rusijos agresija atgaivino pamirštą nerimą dėl teritorijos saugumo“, – sakė A.Butkevičius.

Rusijos taikomi draudimai pristabdė pagrindinius ekonomikos traukos variklius – eksportą, vidaus vartojimą, investicijas. Nauji iššūkiai mus užgrūdino, – sakė premjeras.

Jis priminė, kad pastaruoju metu itin daug dėmesio skirta krašto apsaugai – skirtos papildomos lėšos kariuomenės pajėgumams, įkurtos greitojo reagavimo pajėgos, kuriuos yra pasiruošusios atremti hibridines grėsmes.

Lietuvos ekonomika ir pernai išliko viena sparčiausiai augančių Europos Sąjungos narių, nepaisant to, kad dėl ryžtingos laikysenos Rusijos atžvilgiu pastaroji Lietuvai kirto bene skaudžiausiai.

„Rusijos taikomi draudimai pristabdė pagrindinius ekonomikos traukos variklius – eksportą, vidaus vartojimą, investicijas. Nauji iššūkiai mus užgrūdino“, – sakė premjeras.

Vyriausybės metinėje ataskaitoje rašoma, kad šalies pramonė ir eksportuotojai lanksčiai reagavo į susidariusią padėtį ir parodė ryžtą įsitvirtinti Vakarų ir Tolimųjų Rytų rinkose.

„Nepaisant išorinių eksportą trikdančių sunkumų, 2014 metais apdirbamoji gamyba, be rafinuotų naftos produktų gamybos, išaugo 7,7 procento. Visas Lietuvos eksportas, atmetus mineralinių produktų, itin priklausančių nuo naftos ir jos produktų rinkos pokyčių, poveikį, 2014 metais didėjo 6,7 procento“, – rašoma ataskaitoje.

Socialinis modelis sukuria prielaidą stiprinti šalies konkurencingumą, varžantis dėl investicijų, – sakė premjeras.

Premjeras pabrėžė, kad Seimo ir visos Lietuvos dabar laukia naujas svarbus iššūkis – socialinio modelio svarstymas.

„Socialinis modelis sukuria prielaidą stiprinti šalies konkurencingumą, varžantis dėl investicijų. Bus parengtas naujas Darbo kodeksas, palaipsniui pakeista socialinio draudimo sistema“, – sakė premjeras.

Jis aiškino, kad dėl šio klausimo reikės ieškoti daug kompromisų, tiek su profesinėmis sąjungomis, tiek pačiame Seime.

Visą Vyriausybės metinę ataskaitą galite rasti čia.

Citavo A.Tapiną

Opozicijos lyderis Andrius Kubilius suskubo premjerui priminti, kad kai kurie projektai yra ne A.Butkevičiaus Vyriausybės nuopelnas, o tik tęstiniai ankstesnės valdžios darbai. A.Kubilius taip pat sakė premjero kalboje neišgirdęs jokių naujų idėjų.

„Gąsdina, kad negalima pamatyti naujų idėjų. Matau stagnacijos pavojų“, – premjerui sakė A.Kubilius.

Užduodamas antrąjį klausimą, jis pacitavo žurnalisto Andriaus Tapino straipsnį, kuriame jis ministrą Evaldą Gustą pavadino „Best kept secret“, kuris esą kruopščiai saugomas nuo susitikimų su užsienio delegacijomis.

A.Kubiliaus klausimą ir A.Butkevičiaus atsakymą galite išgirsti čia:

Liberalui Eligijui Masiuliui A.Kubiliaus ir A.Butkevičiaus apsižodžiavimas sukėlė juoką – jam pokalbis priminė dviejų žvejų pokalbį apie tai, kokią žuvį kas yra sugavęs.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką