Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Kubilius: sutarties su IBM pasirašymas – tai lyg patekimas į NBA

Premjeras Andrius Kubilius
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Premjeras Andrius Kubilius
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Vyriausybė ir kompanija IBM pasirašė sutartį dėl mokslinių tyrimų centro steigimo. Premjeras Andrius Kubilius teigia, kad su šios sutarties pasirašymu Lietuva įsiveržė į pasaulio mokslinių tyrimų lygą.

„Ši sutartis yra didžiulė sėkmė Lietuvai. Galiu pasakyti, kad mūsų mokslinių tyrimų komanda su šios sutarties pasirašymu įsiveržė į pasaulio tyrimų lygą. Naudodamas krepšinio analogiją galiu pasakyti, kad tai tas pats, kas su savo komanda patekti į NBA“, – dar prieš pasirašydamas sutartį kalbėjo premjeras A.Kubilius.

Lietuvos Vyriausybė ir IBM bendradarbiaus atlikdami mokslinius tyrimus, kurie skatins pasaulio rinkoje paklausių šiuolaikinių technologijų plėtrą nanotechnologijų, sveikatos apsaugos ir intelektinės nuosavybės valdymo srityse.

Tai įtvirtinančią sutartį ketvirtadienį pasirašė ūkio ministras Dainius Kreivys, švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius ir IBM viceprezidentas Thomas Reevesas.

„Lietuva kiekvienais metais planuoja investuoti 42 mln. Lt Europos lėšų. Tiek pat investuoja IBM“, – pasirašęs sutartį žurnalistams sakė D.Kreivys.

Taip pat skelbiama, kad prie centro steigimo IBM prisidės turtu, technologine įranga, intelektine nuosavybe bei IMB laboratorijų Ciuriche, Almadene, Niujorke ir Haifoje mokslinių tyrimų ekspertize.

Lietuva ir IBM lygiomis teisėmis naudosis centro mokslinių tyrimų rezultatais, įskaitant intelektinę nuosavybę, mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros komercinimą (pvz., patentus, licencijas, prototipus, produktus ir kt.).

A.Kubiliaus teigimu, Lietuva ir IBM per penkerius metus planuoja užregistruoti ne mažiau kaip 150 bendrų patentų.

informacija
IBM LIETUVA, UAB
Vadovas: Krzysztof Mieczyslaw Bulaszewski Darbuotojų sk.: 254 2015m . Pajamos: 10 - 20 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką