Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Kubilius: verslumo lietuviai tikrai galėtų pasimokyti iš Izraelio verslininkų

Premjeras Andrius Kubilius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Premjeras Andrius Kubilius
Šaltinis: 15min
0
A A

Ministras Pirmininkas Tel Avivo Herzlijos universitete (Interdisciplinary centre (IDC) Herzliya) susitiko su šios prestižinės mokymo įstaigos vadovais, dėstytojais, studentais.

Savo įžanginėje kalboje universiteto prezidentas, profesorius Urielis Reichmanas kalbėjo apie tai, kiek daug bendro vienija dvi tautas – lietuvius ir žydus. „Abi tautos atkakliai kovojo už savo nepriklausomybę, savitumą, kalbą ir tradicijas. Abi tautas vienija bendra praeitis Lietuvoje, kurioje persipynė aukščiausi ir žemiausi mūsų tautų santykių matmenys. Būta žydų kultūros ir religijos klestėjimo laikotarpio „Šiaurės Jeruzalėje“, bet būta ir skaudžios Holokausto tragedijos, prie kurios yra prisidėję ir kai kurie lietuviai“, – sakė U. Reichmanas.  Profesorius akcentavo, kad šiuo metu jaunoji lietuvių ir žydų karta sėkmingai bendrauja tarpusavyje, kuria bendrus projektus, verslus, jų santykių netemdo praeities šešėliai, ir tai neabejotinai yra perspektyvu ir sveikintina.

Premjeras A. Kubilius Izraelio akademinei bendruomenei skaitė paskaitą verslo ir ekonomikos tema: „Lietuva: vizija ir strategija – 2030“. Be įprastinių akcentų apie Lietuvą – dinamišką, atvirą pokyčiams, pasiruošusią globaliai konkurencijai bei aukštųjų ir informacinių technologijų proveržiui iki 2030 metų, Premjeras daug dėmesio skyrė Lietuvos–Izraelio tarpusavio santykiams. Premjeras pritarė profesoriaus U. Reichmano mintims apie bendros ir daugiau nei 500 metų besitęsiančios dviejų tautų istorijos svarbą, apie žydų tautos ryškų ir labai prasmingą pėdsaką Lietuvoje. Premjeras apgailestavo dėl nacių ir sovietų vykdyto Holokausto ir dėl to, kad prie tos skaudžios tragedijos yra prisidėję kai kurie lietuvių tautybės asmenys.

„Tragedija buvo, jos nevalia pamiršti, tačiau reikia eiti į priekį. Manau, kad būtina grįžti prie turtingo litvakų paveldo palikimo. Geriausias paminklas ir atminimas bus litvakų atminimo įprasminimas. Todėl 2011–ieji Lietuvoje yra paskelbti Holokausto aukų atminimo metais. Esu tikras, kad turininga šių metų minėjimo programa ir konkretūs darbai užpildys mūsų tautų tarpusavio santykius nauju turiniu“, – kalbėjo Premjeras A. Kubilius.

Premjeras taip pat pažymėjo, kad dabartiniai tarpusavio Lietuvos ir Izraelio santykiai yra geri, o šimtmečius trukusi bendra mūsų tautų istorija, tiek gera, tiek tragiška, yra tas patikimas pamatas, ant kurio gali būti kuriami labai tvirti ir abiems pusėms naudingi ateities ryšiai. „Ateities ryšiai bus dar geresni, nes vaisingas bendradarbiavimas fiksuojamas ne tik aukštųjų ir informacinių technologijų verslo srityje. Bendra lietuvių ir žydų aistra yra ir krepšinis, o bendras dievas – Šarūnas Jasikevičius“, – sakė A. Kubilius.

Auditorija pratrūko juokais, kai Premjeras A. Kubilius pacitavo savo mėgstamų autorių Dano Senoro ir Saulo Singerio knygos apie Izraelio ekonomikos stebuklą „Start–up nation“ mintį: „Kai Izraelyje vyras nori pakviesti moterį į pasimatymą, jis tai daro tą patį vakarą. Kai Izraelyje verslininkas turi verslo idėją, jis ją pradeda įgyvendinti tą pačią savaitę”, kartu pridėjęs, kad Lietuva, deja,  kol kas sėkmingai įvaldžiusi tik pirmąją šios minties dalį, ir, Premjero manymu, veiklumo ir verslumo lietuviai tikrai galėtų pasimokyti iš Izraelio verslininkų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką