Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 08 09, 06:27

Rusijos ekonomikos gelbėtojas A.Kudrinas: gali tekti kelti mokesčius

Tik tuo atveju, jeigu Rusijoje bus įgyvendintos struktūrinės reformos, po 2018 metų pavyks išvengti mokesčių didinimo, interviu naujienų agentūrai „Interfax“ sakė Rusijos Ekonomikos tarybos prie prezidentūros vadovo pavaduotojas, buvęs Rusijos finansų ministras Aleksejus Kudrinas.
Aleksejus Kudrinas
Aleksejus Kudrinas / „Scanpix“/AP nuotr.

Praėjusių metų pabaigoje gelbėti Rusijos ekonomikos pakviestas A.Kudrinas ruošia reformų planą, kurį pristatyti turės jau maždaug po pusmečio. Reformos, jo teigimu, yra būtinos. Priešingu atveju gali tekti didinti mokesčius.

„Tokia galimybė yra (išvengti mokesčių kėlimo). Tačiau tik tokiu atveju, jeigu bus įvykdytos struktūrinės reformos“, – sakė A.Kudrinas.

Per 3–4 metus, jo teigimu, išlaidos gynybai, sveikatos apsaugai ir infrastruktūrai neišvengiamai padidės mažiausiai 1 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), o, siekiant įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, gali pakilti ir 3 proc. Rusijos ekonomika stabilų 4 proc. metinį augimą gali pasiekti per ketverius metus, tačiau, pakartojo A.Kudrinas, tik įvykdžius reikalingas reformas.

Jo teigimu, trumpalaikės priemonės gali paspartinti ekonomikos augimą iki 3–4 proc. jau per metus ar dvejus, tačiau jis nebūtų tvarus.

Bet kokios trumpalaikės priemonės gali suveikti kaip dopingas sportininkams. Tačiau dopingo vartojimas nepadės – laimėti iš to gali tik kartą. Po to pralaimės visi, - sakė A.Kudrinas.

„Bet kokios trumpalaikės priemonės gali suveikti kaip dopingas sportininkams. Tačiau dopingo vartojimas nepadės – laimėti iš to gali tik kartą. Po to pralaimės visi“, – aiškino A.Kudrinas.

Jis taip pat kalbėjo, kad Rusijoje gali tekti kelti pensinį amžių.

Taip pat, siekiant pagerinti ekonomikos padėtį, įvairių sričių žmonės turėtų papildomai mokytis, norėdami suspėti su šiuolaikinėmis technologijomis ir tendencijomis.

A.Kudrinas taip pat kalbėjo apie tai, kad būtina išlaikyti privalomąjį pensijų draudimą, kad ateityje pavyktų išvengti drastiško pensijų sumažėjimo.

Strateginių pokyčių institutas, kuriam jis vadovauja šiuo metu, dirba su ekonominių reformų planu, tačiau to plano detalių A.Kudrinas atskleisti kol kas nėra linkęs. Jis turi būti paruošta šių metų pabaigoje arba kitų metų pradžioje, tada ir paaiškės reformų detalės.

Pagrindinis reformos programos tikslas – pagerinti gyvenimo lygį Rusijoje, kuris smunka jau trečius metus iš eilės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką