Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

AB bankas SNORAS: didžiausia pageidaujama lengvatinė būsto paskola – 150 tūkst. litų

Namas
Photos.com / Namas
Šaltinis: 15min
0
A A

Finansų ministerijos viešai skelbtame konkurse teikti valstybės remiamas būsto paskolas buvo atrinkta vienintelė finansų įstaiga – AB bankas SNORAS.

Į AB banką SNORAS iki šiol kreipėsi daugiau kaip 50 Lietuvos gyventojų, norintys lengvatinėmis sąlygomis gauti kreditą būstui. Aktyviausiai valstybės remiamomis būsto paskolomis domisi Klaipėdos, Šiaulių ir Vilniaus apskričių gyventojai, o pageidaujamos kreditų sumos vidurkis siekia apie 80 tūkst. litų. Paraiškas lengvatinių paskolų gavėjai gali pateikti bet kuriame plačiausią klientų aptarnavimo tinklą šalyje valdančio AB banko SNORAS padalinyje, teigiama išplatintame pranešime.

„Gyventojams lengvatiniai būsto kreditai teikiami palankiomis sąlygomis, be to, iki penktadalio paskolos sumos padengia valstybė. Todėl asmenys, pretenduojantys į lengvatines paskolas, turi puikią progą už patrauklią kainą įsigyti norimą būstą, nes sunkmetis pirkėjui palankia linkme pakoregavo nekilnojamojo turto kainas. Kita vertus, svarstantys tokią galimybę gyventojai turėtų suskubti, nes šiemet valstybės skirtas remiamų paskolų būstui portfelis yra mažesnis nei pernai", – teigia AB banko SNORAS Mažmeninio verslo tarnybos Pardavimo departamento direktorius Deividas Šipaila.

Pasak D. Šipailos, nors aktyviausiai lengvatinėmis būsto paskolomis domisi didžiųjų miestų gyventojai, tačiau regionai taip pat nėra pasyvūs. Pavyzdžiui, Alytaus apskrityje jau išnaudotas beveik visas skirtas kreditų limitas, o Tauragės apskrityje – pusė valstybės remiamų paskolų normos.

Lietuvos gyventojams valstybės remiama būsto paskola suteikiama būstui pirkti, statyti ar rekonstruoti. Vienas asmuo, turintis teisę lengvatinėmis sąlygomis gauti kreditą, gali pretenduoti į paskolą iki 120 tūkst. litų, o dviejų ar daugiau asmenų šeima turi galimybę gauti iki 240 tūkst. litų kreditą. Gyventojai gali pretenduoti į paskolą iki 120 tūkst. litų būstui rekonstruoti, taip pat būstui pritaikyti neįgaliųjų poreikiams, neatsižvelgiant į asmens šeiminę padėtį. Būsto paskolos dydis priklausys nuo perkamo būsto vertės ir statybos metų arba statomo būsto sąmatinės vertės, taip pat nuo nuolatinių asmens ar šeimos pajamų ir jau turimų finansinių įsipareigojimų dydžio.

Imant lengvatinę paskolą, bankas finansuoja iki 95 proc. įsigyjamo ir įkeičiamo būsto vertės. Maksimalus lengvatinio kredito laikotarpis – iki 40 metų. Paskolos išduodamos litais, eurais ir JAV doleriais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką