TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

AB „Linas Agro Group“ perima Ukrainos trąšų gamybos ir prekybos įmonės kontrolę

Trąšos
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Trąšos
Šaltinis: 15min
0
A A

AB „Linas Agro Group“ ir UAB „Arvi“ ir ko pasirašė preliminarią sutartį, kuria AB „Linas Agro Group“ iš UAB „Arvi“ ir ko perka 50 proc. Ukrainos įmonės ZAT „UKRAGRO NPK“ akcijų. Sandorio vertė yra 3,7 mln. eurų (12,775 mln. litų).

Sandorį planuojama baigti liepos pradžioje, po jo AB „Linas Agro Group“ valdys 63,38 proc. bendrovės ZAT „UKRAGRO NPK“ akcijų. Likusias įmonės akcijas valdo Danijoje registruota įmonė Akola ApS, kuri kartu yra ir didžiausia AB „Linas Agro Group“ akcininkė.

Kijeve įsikūrusi uždaroji akcinė bendrovė ZAT „UKRAGRO NPK“ yra trąšų gamybos ir prekybos kompanija, valdanti 13 trąšų sandėlių distribucinį tinklą ir parduodanti azotines, kalio, fosforo ir kompleksines trąšas bei gaminanti NPK trąšų mišinius.

„UKRAGRO NPK“ kontrolinio paketo įsigijimas svarbus mūsų įmonei, nes esame numatę didinti prekybos trąšomis apimtis ir jau esame įsigiję papildomų trąšų sandėlių Lietuvoje. Šis žingsnis leis perimti įmonės kontrolę ir stiprinti mūsų grupės pozicijas Ukrainoje. Nors trąšų vartojimas Ukrainoje dar nepasiekė ikikrizinio 2007–2008 metų lygio, šių metų pavasarį „UKRAGRO NPK“ pardavė du kartus daugiau trąšų nei pernai tuo pačiu metu.

Planuojame ne tik stiprinti trąšų prekybą, bet ir plėsti grūdų bei rapsų eksportą iš Ukrainos per Baltijos ir Juodosios jūrų uostus. Atsiskaitymas už trąšas grūdais yra populiarus Ukrainoje, todėl matome gerą galimybę stiprinti tokius prekių mainus ir kartu padidinti užimamą rinkos dalį trąšų prekyboje bei grūdų eksporte iš Ukrainos,”– sako AB „Linas Agro Group“ valdybos pirmininkas Darius Zubas.

2009 metais įmonė pardavė 152 tūkst. tonų trąšų, o 2010 metais planuoja jų parduoti 200 tūkst. tonų , t. y. 32 proc. daugiau nei pernai. Įmonė parduoda ne tik savo pagamintas, bet ir iš Rusijos, Baltarusijos, Vokietijos, Belgijos, Izraelio bei Lenkijos importuotas trąšas.

Įmonės prekybos rodiklius 2009 metais smarkiai veikė pasaulinė krizė, tačiau metus įmonė baigė pelningai. 2010 metais trąšų prekyba atsigauna, ir tikimasi geresnių ZAT „UKRAGRO NPK“ rezultatų. 2010 metus įmonė planuoja baigti turėdama 180 mln. litų apyvartą. Vidutinis įmonės pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidevėjimą ir amortizaciją (EBITDA) 2007–2009 metais buvo 12,4 mln. Lt.

Įtraukus ZAT „UKRAGRO NPK“ į AB „Linas Agro Group“ finansinę atskaitomybę, grupės apyvarta 2010–2011 finansiniais metais turėtų išaugti 173 mln. litų, o EBITDA – 9,5 mln. Lt.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką