Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Achemos“ vadas Arūnas Laurinaitis: premjero laiškas nepadėjo mums gauti pigesnių dujų

Arūnas Laurinaitis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / AB „Achema“
Šaltinis: 15min
0
A A

Koncerno „Achema“ vadovas Arūnas Laurinaitis teigia, kad premjero laiškas „Gazprom“ dėl tarpininkavimo pervedant „Achemą“ į „Gazprom export“ sistemą koncernui gauti pigesnių dujų nepadėjo.

„Ar galėjo padėti premjero laiškas mums gauti nuolaidų? Aiškiai tiesiai galiu pasakyti  – ne, nenorėdamas įžeisti premjero pastangų. Mes turime kontraktą ne su „Gazprom export“, o su „Gazpromu“. Prašymas ir rašymas mūsų premjero dėl pervedimo į „Gazprom export“ tiesiogiai suvedamas su tuo, kad gavome pigesnių dujų", – žurnalistams penktadienį sakė A.Laurinaitis.

Sutartį su „Gazprom“ koncernas „Achema“ pasirašė iki 2015 metų. Sutartis esą nebuvo keista, tik 2012-iems metams pasirašytas susitarimas dėl papildomų sąlygų.

Visgi A.Laurinaitis vertina valstybės pastangas padėti strategiškai šalies ūkiui svarbioms įmonėms.

„Iš principo džiaugiuosi, kai ministrai, tuo labiau premjeras suvokia, kad verslas yra viena pagrindinių dalių, kuri sugeneruoja mokesčius, biudžetą, kurį Vyriausybė išleidžia. Aš kol kas nebuvau nė vienoje šalyje, kur aukščiausi vadovai nesirūpintų savo verslu. (...) Tas momentas, kad bandoma suformuoti nuomonę, kad ministrai negali padėti verslui, man yra šiek tiek keista. Tokiu atveju iškyla klausimas, ar iš tiesų verslas turi mokėti mokesčius antstatui, kuris tik priešinasi. Aš vertinu vienareikšmiškai pozityviai (premjero laišką – 15min.lt)“, – kalbėjo „Achemos“ vadas ir pridūrė, kad abejotų mokesčių valstybei tikslingumu, jei valstybė nesistengtų padėti savo įmonei.

„Achema“ yra įrašyta į strateginių įmonių sąrašą ir Vyriausybei turėtų būti ne tas pats, kas atsitiks su įmone“, – sakė A.Laurinaitis.

Pernai „Achemos“ koncernas valstybei sumokėjo per 124 mln. Lt mokesčių.

Per kelias dienas turėtų viešai paaiškėti visi koncerno akcininkai. Dabar aišku tiek, kad kontrolinis akcijų paketas priklauso Bronislovo Lubio našlei L.Lubienei.

„L.Lubienė paveldėjo ir valdo kontrolinį akcijų paketą, visus kitus akcininkus sužinosite šiomis dienomis“, – sakė A.Laurinaitis.

Koncernas „Achema“ pernai uždirbo per 214 mln. Lt neaudituoto pelno. Tai – 141 proc. daugiau nei 2010 metais.

„Gerą rezultatą lėmė gamybinės bendrovės, įskaitant „Achemą“, „Naująją Rūtą“. Pakankamai gerus rezultatus mes pasiekėme ir turime krovos ir logistikos bendrovėse. 2011 metais ta įmonių grupė mums sugeneravo 55 mln. Lt, pernai turėjome, kaip ir visas Klaipėdos uostas, turėjome rekordinius metus – sugebėjome dvejus metus iš eilės po 2-3 mln. tonų padidėjimą“, – kalbėjo A.Laurinaitis.

Tirs VTEK

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) antradienį pranešė nusprendusi pradėti tyrimą pagal Seimo Darbo partijos frakcijos seniūno Vytauto Gapšio prašymą įvertinti, ar premjero Andriaus Kubiliaus elgesys atitinka įstatymo nuostatas.

Anot VTEK pranešimo, V.Gapšys nurodė, kad A.Kubilius 2009 m. laišku kreipėsi į bendrovės „Gazprom“ vadovą, prašydamas tarpininkauti pervedant AB „Achema“ iš AB „Miežregiongaz“ sistemos į AB „Gazprom export“ sistemą.

Esą, po šių metų vasario 7 d. vykusio A. Kubiliaus ir AB „Gazprom eksport“ vadovo susitikimo buvo pranešta, kad už dujas AB „Achema“ mokės mažiau. Kaip teigiama, Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, politinė partija Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, kuriai vadovauja A.Kubilus, ne kartą yra gavę paramos iš „Achemos grupei“ priklausančių įmonių. Todėl, A. Kubilius, „kreipdamasis į užsienio bendrovę bei užsienio valstybės pareigūnus dėl vienos bendrovės interesų“, galėjo žinoti, kad „jo vadovaujama politinė partija yra gavusi piniginę paramą iš įmonių, susijusių su šia bendrove„.

Todėl komisija, siekdama tinkamai atsakyti į šį prašymą, nusprendė pradėti tyrimą dėl A. Kubiliaus elgesio atitikimo įstatymų reikalavimams.

informacija
ACHEMA, AB
Vadovas: Ramūnas Miliauskas Darbuotojų sk.: 1132 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
ACHEMOS GRUPĖ, UAB koncernas
Vadovas: Audrius Bendaravičius Darbuotojų sk.: 42 2015m . Pajamos: > 100 mln. Eur
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką