Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

ADP: JAV darbo vietų skaičius privačiame sektoriuje gruodį sumažėjo 123 000

Jungtinėse Valstijose darbų vietų skaičius privačiame sektoriuje gruodžio mėnesį sumažėjo 123 000, rodo trečiadienį paskelbti duomenys, ir tai yra nerimą keliantis ženklas ekonomikai, vėl augant koronaviruso užsikrėtimo atvejų skaičiui.
Pokalbis darbe
Pokalbis darbe / 123RF.com nuotr.

Tai buvo pirmasis nuosmukis nuo pirmųjų COVID-19 protrūkio savaičių, o tyrimų institutas ADP teigė, kad labiausiai nukentėjo didelės įmonės, turinčios daugiau nei 1 000 darbuotojų. Šios įmonės per mėnesį atsisakė 169 000 darbo vietų.

„Stiprėjant pandemijos poveikiui darbo rinkai, gruodį įvyko pirmasis nuosmukis nuo 2020 metų balandžio mėnesio, – pažymėjo Ahu Yildirmaz, viena iš tyrimo instituto vadovų. – Darbo vietų praradimas pirmiausia stebėtas mažmeninės prekybos, laisvalaikio ir svetingumo sektoriuose.“

Paslaugų įmonės prarado 105 000 darbo vietų, įskaitant 58 000 laisvalaikio ir svetingumo sektoriuose, o gamybos įmonės darbo vietų skaičių sumažino 21 000, rodo duomenys.

Nuo tada, kai kovo mėnesį smogė pirmoji COVID-19 pandemijos banga ir buvo įvestas karantinas, verslas vėl ėmė samdyti atleistus darbuotojus, tačiau samdos atsigavimas pastaraisiais mėnesiais sulėtėjo, nes atsinaujinęs viruso protrūkis lemia naujus verslo apribojimus, o ekonomikos skatinimo priemonės senka.

Paskelbti duomenys buvo daug blogesni, nei tikėjosi ekonomistai, ir kelia susirūpinimą, kad penktadienį paskelbtoje oficialioje darbo ataskaitoje bus ir daugiau blogų žinių apie 2020 metų pabaigą.

Visgi ADP ataskaita nėra vertinama kaip visiškai atitinkanti vyriausybės duomenis, o „Pantheon Macroeconomics“ vyriausiasis ekonomistas Ianas Shepherdsonas teigė manantis, jog JAV Darbo departamentas penktadienį paskelbs apie nedidelį užimtumo padidėjimą.

Tuo tarpu „High Frequency Economics“ vyriausioji JAV ekonomistė Rubeela Farooqi teigė, kad darbo rinkos silpnėjimo tendencija greičiausiai išliks.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius