Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 24d. 10:18

„Agrokoncernas“ nutraukė žaliavos tiekimą „Pieno žvaigždėms“

Lietuvos pieno perdirbimo bendrovių darbuotojai antradienį piketavo prie Žemės ūkio ministerijos. Jie piktinosi planais statyti 100 mln. litų vertės kooperatinę pieno perdirbimo įmonę.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Lietuvos pieno perdirbimo bendrovių darbuotojai antradienį piketavo prie Žemės ūkio ministerijos. Jie piktinosi planais statyti 100 mln. litų vertės kooperatinę pieno perdirbimo įmonę.

Bendrovės „Agrokoncernas“ savininkas Ramūnas Karbauskis, nusprendęs, kad pieno perdirbėjų asociacijos „Pieno centras“ reklaminiai rašiniai, kuriuose teigiama, kad kooperacinės pieno perdirbimo gamyklos statyba naudinga tik „kaimo oligarchams“, taikomi konkrečiai jam, nutraukė žaliavos tiekimą „Pieno žvaigždėms“.

„Pieno žvaigždės“ iš mūsų jau nebegauna pieno. Aš jiems aiškiai pasakiau, kad jei jie uždirba iš mūsų tiekiamo pieno ir naudoja mūsų žaliavą, nereikia mūsų vadinti įvairiais negražiais žodžiais“, – „Verslo žinioms“ sakė R.Karbauskis, kuris valdo ir žemės ūkio bendrovę „Draugas“.

„Esame laisvi ir galime elgtis, kaip norime. Jie gali tiek nutraukti sutartį, tiek grįžti pas mus. Mes perkame aukštos kokybės pieną ir mokame vieną iš aukščiausių kainų. „Draugas“ buvo vienas didžiausių mūsų tiekėjų“, – sakė pieno perdirbėjų asociacijos „Pieno centras“ vadovas ir „Pieno žvaigždžių“ vykdomasis direktorius Linas Sasnauskas.

Jo manymu, toks „Agrokoncerno“ savininko sprendimas paremtas emocijomis, bet ne ekonomine logika.

„Pieno žvaigždės“ šiuo metu žaliavą perka iš kitų tiekėjų.

„Laikai pasikeitė ir kainas jau gali diktuoti ūkininkai. Nusprendėme, kad žaliavą parduosime tiems perdirbėjams, kurie mokės daugiausia, arba išvešime į Lenkiją, nes jaučiame spaudimą mažinti žaliavos kainą, tačiau priežasčių, kodėl pienas turėtų pigti, nematome“, – dėstė R.Karbauskis ir pridūrė, kad perdirbėjai nenori išlaikyti šiandieninės kainos apie 85 centų už kilogramą.

Bendrovė „Draugas“, kurią iš Juliaus Kvaraciejaus, vieno iš didžiausių „Pieno žvaigždžių“ akcininkų, R.Karbauskis pirko šių metų vasarą, 2008 metais pardavė 11,2 mln. litų vertės pieno. 
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką