Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Agrowill Group“ pardavimai 2011 m. didėjo 25 proc.

Rugiai
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Rugiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Viena didžiausių Baltijos šalyse žemės ūkio bendrovių AB „Agrowill Group“ 2011-uosius baigė pelningai. Bendrovės apyvarta praėjusiais metais, palyginti su 2010-aisiais, išaugo 25 proc. ir siekė 56,58 mln. litų.

Kaip nurodo „Agrowill Group“ valdybos pirmininkas Vladas Bagavičius, bendrovės apyvartos augimą didžiąją dalimi lėmė geri pienininkystės rezultatai, kuriuos lėmė išaugę pieno primilžiai ir gerokai didesnis praėjusių metų grūdinių kultūrų ir rapsų derlius. Apyvartos didinimas, veiklos efektyvumo gerinimas lėmė ir EBITDA (pelno prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją) rodiklio augimą – nuo 8,7 mln. Lt 2010 m. iki 12,6 mln. Lt. 2011 m.

Valdybos pirmininkas pabrėžė, kad įmonių grupė sėkmingai įgyvendina ir kitą išsikeltą tikslą – skolų mažinimą. Per 2011 m. bendras „Agrowill Group“ įsiskolinimas sumažėjo nuo 180 mln. Lt iki 163 mln. Lt.

„Matydami sėkmingus 2010-ųjų rezultatus ir stebėdami palankią situaciją 2011-aisiais, nemažai pinigų skyrėme ir naujoms investicijoms bei gamybinių pajėgumų didinimui“, – sakė „Agrowill Group“ valdybos pirmininkas Vladas Bagavičius.

Pasak jo, 2011 metų investicijos atiteko trims svarbiausioms sritims, kurios turėtų užtikrinti tolesnę ūkio veiklos plėtrą.

Kaip pirmąjį prioritetą valdybos pirmininkas įvardija fermų infrastruktūros atnaujinimą ir pieno primilžio didinimą. Šiam tikslui siekti 2011-aisiais apie 3 mln. litų investuota į pieno gamybos infrastruktūrą – fermų remontą, įrangos atnaujinimą, karvių priežiūros gerinimą ir kt, papildomai apie 1 mln. Lt investuota į galvijų bandos didinimą.

Be to, susigrąžinusi ir pradėjusi papildomai dirbti 2.000 ha žemės, įmonė praėjusiais metais dalį pelno skyrė šių plotų apdirbimui ir rudens sėjai.

Kaip trečią svarbų investicijų šaltinį „Agrowill Group“ vadovas įvardija turimų žemės plotų agrarinės būklės gerinimą – pasibaigus rudens derliaus nuėmimo darbams, bendrovė ėmėsi gerinti melioracijos tinklą. Tam teko pasitelkti specialistus, įrangą ir papildomą darbo jėgą. Patobulinus melioravimo sistemą turėtų pagerėti dirbamų žemių agrarinė būklė ir padidėti gamybinis potencialas.

Įvykdytos investicijos ir palanki situacija žemės ūkio žaliavų pardavimo rinkose leidžia daryti optimistines prielaidas dėl 2012 metų „Agrowill Group“ rezultatų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką