Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos turizmo asociacija: „airBaltic“ naudojasi vartotojų pažeidžiamumu

„AirBaltic“ lėktuvas
„AirBaltic“ nuotr. / „AirBaltic“ lėktuvas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Po Islandijos ugnikalnio išsiveržimo buvo sutrikdytas susisiekimas oro transportu, o skrydžius suplanavusiems žmonėms kilo įvairių nepatogumų, teigiama Lietuvos turizmo asociacijos pranešime.

Kelionių organizatoriai ir agentūros situaciją suvaldė profesionaliai, tačiau pirkusieji keliones tiesiogiai iš kai kurių aviakompanijų (pavyzdžiui, „airBaltic“) turėjo patys spręsti grįžimo namo galimybes. Šiuo metu jų prašymai dėl pinigų grąžinimo yra nagrinėjimo stadijoje arba „skendintys“ nežinioje tarp pažadų atgauti pinigus po 2,5 mėnesio ar visiškai juos prarasti. Lietuvos turizmo asociacija, siekdama aiškumo ir skaidrumo rinkoje, yra suinteresuota dėl papildomų administracinių veiksmų strategavimo, kad vartotojų interesai būtų apginti.

„Išnagrinėję aviabilietų rinkoje susidariusią situaciją, kreipėmės į Latvijos oro vežėją „airBaltic“ dėl netinkamų veiksmų vartotojų atžvilgiu, nes kiek yra žinoma, didžiosios Lietuvoje veikiančios nelietuviško kapitalo aviakompanijos, tokios kaip SAS, Finnair, LUFTHANSA, grąžino pinigus vartotojams už nepanaudotus bilietus reglamento nustatytu terminu“, – komentavo Lietuvos turizmo asociacijos prezidentė Danutė Mažeikaitė.

Šiuo metu, žodiniu „airBaltic“ nurodymu, kelionių agentūroms yra uždrausta vykdyti sumokėtų pinigų grąžinimus nuo vulkano nukentėjusiems keleiviams. Kad pinigai keleiviams turi būti grąžinti per 7 dienas nuo skrydžio atšaukimo momento, numato Europos Parlamento ir tarybos reglamentas (EB) Nr. 261/2004, kurio nevykdant agentūroms ir keleiviams turėtų kilti pagrįstas nerimas apskritai dėl kompanijos galimybių vykdyti savo įsipareigojimus, t.y. mokumo.

„Negerai, kai dėl tokių aviakompanijos veiksmų nepatikimumo šešėlis krinta, pirmiausiai, ant kelionių agentūrų, nes klientas sumokėtų pinigų reikalauja būtent iš jų“, – sakė D.Mažeikaitė.

Keleiviai, ieškodami išeities iš susiklosčiusios situacijos, kreipiasi į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą, Civilinės aviacijos administraciją. Nemažai atvejų, kai tarnybos, disponuodamos neišsamia informacija, suteikia keleiviams klaidinančias rekomendacijas, kur konkrečiai kreiptis dėl pinigų grąžinimo, taip sukeldamos visiškai nepagrįstą įtampą rinkoje.

„Norime tiesiog atkreipti perkančiųjų keliones dėmesį, kad jie savo interesais turėtų rūpintis iš anksto, atidžiai pasirinkdami verslo subjektus, iš kurių įsigyja keliones“, – sakė D.Mažeikaitė. – Ypač atkreiptinas išankstinius bilietus įsigyjančių žmonių dėmesys, kad šie atsižvelgtų į aviakompanijų stabilumą, draudimo galimybes, atsiliepimus, įsipareigojimų vykdymą ir pan., kad vėliau, susiklosčius nemokumo ar bankroto aplinkybėms, būtų galima išvengti panašių atvejų kaip „airBaltic“ pavyzdys.“

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką