Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Airija skaičiuoja, kad 2020 metų biudžeto deficitas gali siekti 19 mlrd. eurų

Airija skaičiuoja, kad 2020 metų biudžeto deficitas gali siekti 19 mlrd. eurų dėl „precedento neturinčių“ išlaidų, skirtų koronaviruso krizės padariniams kompensuoti, antradienį pranešė Airijos finansų ministerija.
Grynieji eurai
Grynieji eurai / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Finansų ministro Paschalio Donohoe teigimu, iki prasidedant COVID-19 pandemijai vyriausybė tikėjosi, jos bus pasiektas maždaug 2,5 mlrd. eurų biudžeto perteklius.

Visgi išaugus vyriausybės išlaidoms, duomenys jau rodo ne mažesnį nei 12,3 mlrd. eurų siekiantį iždo deficitą, nes pajamos iš mokesčių sumažėjo dėl įvestų ribojamųjų priemonių.

2020 metais „numatomas 19 mlrd. eurų deficitas“ biudžeto deficitas – siekiantis maždaug 5,5 proc. BVP – rodo, kad „vyriausybės atsakas neturi precedento mūsų šalies istorijoje“, – sakoma P.Donohoe pranešime.

„Vyriausybė ir toliau naudos valstybės išteklius labiausiai pažeidžiamiems žmonėms apsaugoti, verslui paremti ir pajamoms palaikyti, kol mūsų šalis neatsigaus nuo šios pandemijos“, – pridūrė ministras.

Spalio mėnesį Airija pristatė savo „visų laikų“ didžiausią biudžeto paketą 2021 metams.

Dublinas pažadėjo papildomai išleisti daugiau nei 17,75 mlrd. eurų, šaliai rengiantis dvigubo smūgio – „Brexito“ ir besitęsiančios pandemijos – padariniams.

Valstybės išlaidų ministras Michaelas McGrathas teigė, kad vyriausybė per visus 2020 metus skyrė maždaug 9 mlrd. eurų nedarbo išmokoms bei darbo užmokesčiui palaikyti.

Tuo tarpu bendrosios išlaidos sveikatos priežiūros sektoriui taip pat padidėjo 3,4 mlrd. eurų. Remiantis naujausiais duomenimis, Airijoje užfiksuotos 2 265 koronaviruso sukeltos mirtys.

Šalyje šiuo metu galioja trečiasis karantinas nuo 2020 metų kovo mėnesio, įvestas dėl augančio užsikrėtimų atvejų skaičiaus.

Nors praėjusiais metais „smarkiai sumažėjo“ pajamos iš PVM ir akcizų, Finansų ministerija teigė, kad pajamos iš pelno mokesčio padidėjo 945 mln. eurų – beveik 9 procentais.

Savo pranešime Finansų ministerija teigė, kad „tokie sektoriai kaip farmacija, informacinės ir komunikacijų technologijos ir finansinės paslaugos gerai tvarkėsi suklosčiusiomis ekonominėmis sąlygomis“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Huawei FreeBuds 6i“ – iki 100 eurų kainuojančios belaidės ausinės
Reklama
Vaikų vasaros atostogoms įsibėgėjant, „Telia Play“ kino rekomendacijos vaikams ir visai šeimai
Reklama
„Įspūdžiai išliko visam gyvenimui“: TV bokštas kviečia pasivaikščioti 170 metrų aukštyje
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?