Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Akinius už 1 litą „Fielmann“ optikose pirko tūkstančiai lietuvių

Akiniai
Shutterstock nuotr. / Akiniai
Šaltinis: 15min
0
A A

Silpstantis regėjimas – vis opesnė visuomenės problema. Tam yra daugybė priežasčių. Ryšys tarp akių sveikatos ir profesijos – taip pat nepaneigiamas. O ją, deja, taip paprastai pakeisti gali retas...

Akims nedraugiškos profesijos

Netinkama mityba, žalingi įpročiai, aplinkos užterštumas, nuolatinis pervargimas, miego stoka – tai yra veiksniai, kurie turi įtakos regėjimui. Tačiau vienas labiausiai dominuojančių faktorių – šiuolaikinės technologijos, be kurių jau nei žingsnio. Dažnam iš mūsų tai yra neatsiejama nuo darbo dienos veiklų. Ar dar susiskaičiuojame, kiek valandų praleidžiame žiūrėdami į kompiuterio ekraną?

Visuomenės sveikatos tyrimai ir gydytojų oftalmologai liudija, kad vis daugiau pacientų skundžiasi blogėjančiu matymu, lėtiniu akių nuovargiu, akių diskomfortu, kai šios parausta, jas peršti, degina, kai akys išsausėja ar bijo šviesos. Visi šie simptomai dažniausiai išryškėja vakarop, baigiantis darbo dienai. Vadinasi, dėl tokios savijautos kalta būna veikla, kuria užsiimame.

„Įvertinę šią situaciją, nutarėme ją paanalizuoti atidžiau. Praėjusiais metais mūsų tinklo iniciatyva rinkos tyrimų bendrovė RAIT atliko apklausą, kurioje dalyvavo daugiau nei tūkstantis respondentų. Ja buvo siekiama išsiaiškinti, kokie darbai akis vargina labiausiai. Kaip regėjimui „nedraugiškos“ profesijos buvo įvardinta IT specialistų, finansininkų, vairuotojų profesionalų, gydytojų ir keletas kitų, tradiciškai daug įtempto žiūrėjimo reikalaujančių darbų. Taip pat buvo išskirta ir mokymosi veikla, kitaip tariant, dalyvavusieji apklausoje tvirtino, kad nemaža apkrova tenka ir mokinių bei studentų akims“, – teigia optikos salonų tinklo „Fielmann“ rinkodaros vadovė Sandra Antanavičienė.

Akcija itin aktuali moksleiviams

Remiantis minėtos apklausos rezultatais, nuspręsta kiekvienos iš įvardintųjų profesijų atstovams suteikti galimybę kartą per metus akinius įsigyti už simbolinę kainą. Šia socialine iniciatyva vien per pirmuosius metus pasinaudojo daugiau kaip 10 000 gyventojų. Beje, aktualiausia ji buvo būtent moksleiviams ir studentams – per jiems „skirtą“ mėnesį praėjusiais metais „Fielmann“ salonuose apsilankė daugiau nei du tūkstančiai jaunuolių. Tokiu pačiu pasiūlymu jie mielai naudojosi ir šiemet, visą rugpjūčio mėnesį.

„Tokios tendencijos nestebina. Jauniems žmonėms regėjimo problemos tampa vis dažnesnės, be to, tai ir finansine prasme jautri grupė. Skirtingai nei vyresnio amžiaus žmonės, jie nenori tų pačių akinių nešioti kelerius metus iš eilės, o dažno tėvai naujam aksesuarui pinigų skirti tiesiog negali. Beje, jaunuolių regėjimas kinta daug sparčiau nei jau visiškai subrendusių žmonių ir tai – dar viena priežastis, dažnesniam nei norėtųsi apsilankymui optikos salone“, – pasakoja „Fielmann“ rinkodaros vadovė.

Kalbėdama apie antrus metus vykdomą socialinę iniciatyvą, S.Antanavičienė prisimena praėjusių metų pabaigoje gana dažnus atvejus, kai klientai netgi priekaištavo, kad profesijų sąrašas per trumpas, jog akis varginančių veiklų sąrašą tikrai būtų galima prailginti. „Atsižvelgdami į klientų siūlymus ir pageidavimus, šiemet naujus korekcinius akinius už simbolinę kainą pasiūlėme papildomai įsigyti ir keleto naujų profesijų atstovams. Šiais metais išskirtinis pasiūlymas dar laukia karių, ugniagesių, muitinės pareigūnų – jiems dedikuotas rugsėjis, spalį laukiami dizaineriai, o lapkritį – administratoriai“, – priduria „Fielmann“ atstovė.

„Fielmann“ optikos tinklo oftalmologai primena, kad:

Akis, net ir niekuo nesiskundžiant, profilaktiškai bent kartą per metus būtina pasitikrinti visiems be išimties. Ir visai nesvarbu, koks žmogaus amžius.

Jei akis peršti, jos išsausėjo, ašaroja ar skauda, jei ima lietis vaizdas, sunku įžiūrėti smulkesnius daiktus, su specialistu pasikonsultuoti reikėtų nedelsiant.

Vaikams bei jaunuoliams labai svarbu laikytis rėžimo dirbant kompiuteriu, žiūrint televizorių.

Pradėjus prasčiau matyti, akinius reikia pirkti pasikonsultavus su specialistu, kad šis tinkamai įvertintų regėjimo aštrumą. Akinių geriausia dairytis optikos salonuose, o ne plataus vartojimo prekių parduotuvėse ar turguje, ką iki šiol kartais dar daro vyresnio amžiaus žmonės. Taip akims galima tik dar labiau pakenkti.

Vyresni nei 40 metų asmenys turėtų pasitikrinti, ar jiems nereikia akinių darbui kompiuteriu, skaitant, mat būnant tokio amžiaus, fiziologiškai pradeda mažėti akies lęšiuko elastingumas ir tampa sunku skaityti mažo šrifto tekstą.

Vyresnio amžiaus žmonėms akis derėtų tikrintis dažniau nei kartą metuose. Taip pat patariama reguliariai tikrintis akispūdį, mat pastarasis padeda ankstyvoje stadijoje nustatyti glaukomą. Užbėgus ligai už akių, galima išvengti rimtų ir neatitaisomų pasekmių.

Temos Optika, Rega, Akiniai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką